Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 грудня, понеділок
18:12 Неділя 0 1 211
9-12-2018, 18:12

Літургія на кожен день, 10 грудня, понеділок

(фіол) Понеділок ІІ тижня Адвенту
Бог говорить сьогодні, що навіть тоді, коли духовний стан людини пригадує пустелю, а він сам – духовного паралітика, то Бог, який надходить, може вчинити, що його духовна пустиня переміниться в квітучий сад. Нам потрібно віри, що Бог може та хоче так вчинити.


АНТИФОН НА ВХІД
Слухайте, народи, слово Господнє * і проголошуйте його у цілому світі. * Ось прийде наш Спаситель, * відкиньте боязнь.  (Пор. Єр 31, 10; Іс 35, 4)

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай дійде перед Твоє обличчя молитва нашого благання, † нехай на честь величної тайни Втілення Твого Єдинородного Сина * вознесуться у непорочності чисті жертви нашого служіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 35, 1-10
Читання з Книги пророка Ісаї.
Пустиня і суха земля хай веселиться, нехай радіє степ і квітне, мов нарцис! Хай квітом процвітає і веселиться, нехай радіє радістю і ликує! Слава Ливану йому буде дана, пишність Кармелю та Шарону. Вони узрять славу Господню, сяйво Бога нашого. Зміцніть зомлілі руки, скріпіть хисткі коліна! Скажіть тим, у кого серце збентежене: «Будьте мужні, не бійтесь! Ось Бог ваш! Помста надходить, відплата Божа; Він прийде й спасе нас». Тоді відкриються у сліпих очі, й у глухих вуха відтуляться. Тоді кульгавий, мов олень, підскочить; язик німих піснею озветься, бо в пустині ринуть води і в степу потоки. І вигоріла земля стане ставом, джерелами води – край спраглий. Лігвища, де вилежувалися шакали, стануть гущавиною з комишу та очерету. І буде там стежка і дорога; дорогу ту назвуть святою: не пройде нею ні один нечистий; і буде вона їм дорогою прямою, так, що навіть нетямущі на ній не заблукають. Не буде більш там лева, та й звір ніякий хижий не ступить на неї; викуплені будуть там ходити. Визволені Господом повернуться нею і прийдуть на Сіон з веселим співом; і вічна радість буде в них над головою. Веселощі й радощі будуть з ними, а смуток і зітхання зникнуть. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 9аб-10. 11-12. 13-14
Ось Бог наш прийде і дасть нам спасіння.
Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу †
і для своїх побожних.
Адже Його спасіння близьке до тих, хто Його боїться, –*
аби Його слава оселилася в нашому краї.
Милість і правда зустрілись, *
поцілувалися мир і правда.
Правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось прийде Цар, Господь землі всієї,
і зніме з нас ярмо неволі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 5, 17-26
† Читання святого Євангелія від Луки.

Сталося одного дня, що Ісус навчав, й сиділи фарисеї і законовчителі, які поприходили з усіх сіл галілейських і юдейських та з Єрусалима; і сила Господня була на Ньому, щоб оздоровляти. І ось люди принесли на ложі чоловіка, який був паралізований, і намагалися внести його й покласти перед Ним. І, не знайшовши, як пронести його із-за натовпу, вони вилізли на дах та й крізь черепицю опустили його з ложем на середину перед Ісусом. І побачивши їхню віру, Він сказав: «Людино, прощаються тобі твої гріхи!» І книжники та фарисеї почали міркувати, кажучи: «Хто Він такий, – Він, який говорить богохульство?! Хто може прощати гріхи, крім самого Бога?» Пізнавши їхні думки, Ісус сказав їм у відповідь: «Що це ви думаєте у ваших серцях? Що легше: сказати “прощаються тобі твої гріхи” чи сказати “встань і ходи”? Але щоб ви знали, що Син Людський має на землі владу прощати гріхи», – сказав паралізованому – «кажу тобі, встань, візьми ложе своє і йди до свого дому!» І враз уставши перед ними, він узяв те, на чому лежав, і пішов до свого дому, прославляючи Бога. А всіх охопило здивування, і вони славили Бога та сповнились страхом, кажучи: «Неймовірне ми бачили сьогодні!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Розпочинаючи другий тиждень Адвенту, ми прагнемо побачити Спасителя, Месію, який приходить, щоб вилікувати наші душі від хвороби гріха; смиренно просімо Його про благодаті, необхідні нам для спасіння:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб своїми настановами він лікував сучасних людей від духовного паралічу.
2. Молімося за державних керівників, щоб вони зрозуміли, що віра в Бога необхідна для розвитку їхніх країн.
3. Молімося за людей, душа яких охоплена ненавистю та заздрістю, щоб Адвент був для них нагодою піднятися із гріховного занепаду.
4. Молімося за хворих, щоб недуги тіла спричинилися до ушляхетнення їхніх душ.
5. Молімося за наших померлих родичів, близьких та благодійників, щоб Господь зцілив їхні душі від наслідків гріха і дарував їм сяйво істинної святості.
6. Молімося за нас самих, щоб ми допомагали усім хворим душею та тілом наблизитися до Христа.

Христе, наш Господи, Ти приходиш до нас як найкращий лікар і як найкращі ліки на наші хвороби, помилуй сучасний світ і поспіши нам на допомогу. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари, які ми жертвуємо Тобі з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого вічного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Прийди, Господи, і навідай нас у мирі, * щоб ми ходили перед Тобою з чистим серцем.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.