Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійний спомин святого Йосафата у Володимирі-Волинському
10:57 Понеділок 0 448
13-11-2017, 10:57

Літургійний спомин святого Йосафата у Володимирі-Волинському

У суботу, 11 листопада 2017 року, в римо-католицькій парафії під покровительством святих Йоакима та Анни відзначили літургійний спомин святого Йосафата.
Святий Йосафат, якого Римсько-Католицька Церква згадує 12 листопада, народився у Володимирі-Волинському 1580 року. 1604 року вступив у василіянський монастир у Вільні, де 1609 року був висвячений митрополитом Іпатієм Потієм на священика. Йосафат Кунцевич відзначався ревністю у молитві та проповідуванні. Він багато часу присвячував духовному читанню, особливо любив твори Отців Церкви. Допомагав у реорганізації чернечого життя.
У 38 років його призначили архієпископом Полоцьким. Під його керівництвом було відновлено багато храмів і засновано парафіяльні школи. Святий Йосафат своїми повчаннями, добрими словами, милостинею приваблював до Греко-Католицької Церкви численних людей, які відрікалися схизми. Він був ревним прибічником єдності латинського й візантійського обрядів, через що мав багато ворогів, які називали його «душехватом».
Святого Йосафата жорстоко убили у Вітебську 12 листопада 1623 року, а тіло викинули у Двіну. Його беатифіковано 1643 року, і вже 12 листопада 1644 року в Римі відбулося перше святкування на честь священномученика Йосафата Кунцевича. Канонізував його Папа Римський Пій IX 29 червня 1867 року.
Сьогодні його рештки зберігаються в головному храмі католицького світу – ватиканській базиліці святого Петра, що свідчить про велику цінність діяльності святого Йосафата й про повагу до нього. Папи не раз підкреслювали, що приклад святого досі актуальний: словом і ділом поширювати Євангеліє, сприяти християнській єдності та з повагою ставитися по представників інших віросповідань.
Саме через заступництво цього святого учасники Святої Літургії у Володимирі-Волинському заносили до трону Небесного Отця свої подяки та прохання, серед яких була й молитва про єдність та мир в Україні.
Очолив Євхаристію провінціал отців-кармелітів отець Богдан Мегер OC, якого – як і всіх вірних і священиків, зібраних у храмі – привітав настоятель парафії отець Лєх Броніслав Кошляґа OC.
Співслужили священики з Польщі та з Луцької дієцезії.До спільної молитви приєдналися священики Греко-Католицької та Православної Церкви, а також пастир Лютеранської Церкви.


Проповідь про необхідність молитви про єдність, взірцем якої є сам Ісус Христос, виголосив Міністр провінції святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні отець Даниїл Ботвіна OFM.Гарно прикрашений храм, прекрасний спів – усе це допомагало прославляти Господа й дякувати Йому за Його доброту та благодаті, а також за приклад життя великого святого Йосафата Кунцевича, якого Папа Римський Йоан Павло II назвав «апостолом єднання».


Після благословення відбулася молитва перед реліквіями святого Йосафата.


Представник Православної Церкви передав парафії ікону святого Йоана Павла ІІ з його реліквіями.


Настоятель парафії отець Лєх Броніслав Кошляґа OC подякував усім за присутність та спільну молитву. Парафіяни подарували квіти гостям-священикам.


Привітали присутнього між священиками отця Мартина, який святкував день свого небесного покровителя.


Зібрані у храмі мали можливість підійти до реліквій святого Йосафата та віддати їм пошану.


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:24 Вівторок 0 249 Урочистість Матері Божої Фатімської в Довбиші 28 років тому фігурку Матері Божої Фатімської принесли в Довбиш і передали місцевим парафіянам паломники з Житомира, які пройшли з нею 13 км від траси Київ-Чоп. Люди зі сльозами радості вітали Богородицю з далекої Португалії, яка стала такою близькою їхнім серцям.