Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Новизна Євангелія несумісна з подвійним життям
14:38 Вівторок 0 837
11-09-2018, 14:38

Папа: Новизна Євангелія несумісна з подвійним життям

Про різницю між новинками світу й новизною, яку приніс Ісус Христос, говорив Папа Франциск у проповіді під час Меси в Домі святої Марти в понеділок, 10 вересня 2018 року.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Процитувавши уривок із п’ятого розділу Першого послання святого Павла до коринтян: «Брати! Ходять чутки, що між вами є розпуста, і то така розпуста, якої навіть між язичниками немає. Але ж чому ви, християни, так живете?», – Його Святість наголосив, що цей суворий докір апостол звертав до християн, які провадили «подвійне життя», і дуже сердився на тих, у кого сповідування Ісуса Христа йшло поруч із терпимістю до аморальних справ.

Новизна Євангелія й новинки світу

Ісус радив учням наливати молоде вино до нових бурдюків. «Новизна Євангелія, новизна Ісуса Христа, – сказав Папа, – не тільки перетворює нашу душу; вона перетворює цілих нас: душу, дух і тіло, всіх і все». Новизна Євангелія абсолютна й повна, вона перетворює наше повсякденне життя зсередини.

Християни Коринту не зрозуміли цілісної новизни Євангелія, несумісної з поганськими звичками. Новизна Євангелія – це Воскресіння Христа, це саме той Дух, який посланий, щоб супроводжувати нас. Ми, християни, – це чоловіки й жінки «новизни», а не «новинок». Проте, на думку Папи, багато людей намагається жити християнством як новинкою, яку пропонує світ, яка не означає повноти істини.

Бути слабким, але не лицемірами

За словами Папи, люди, яких засуджує святий апостол Павло, – літеплі, формалісти, лицеміри. «Хтось може сказати: "Але ж ми слабкі, ми грішники…" Однак це зовсім інша річ!» – зауважив Його Святість. Якщо ми приймаємо свою грішність і слабкість, Господь прощає нам, адже саме для прощенні гріхів і прийшов у цей світ Ісус Христос. Суть полягає в тому, щоб не бути лицемірами, не жити світськими новинками.

Ісус не обдурює тих, хто хоче йти за Ним. «Шлях тих, хто приймає новизну Ісуса Христа, той самий, що й у Нього – тобто це шлях мучеництва», – нагадав Папа. Утім, не завжди йдеться про криваве мучеництво, іноді – про мучеництво повсякденного життя.
Новини з Ватикану 11:00 Середа 0 75 Папа: Ближні – не перешкода для свободи, але можливість її здійснити Продовжуючи роздуми над свободою в світлі Послання до Галатів, Папа Франциск ділився думками про спільнотний вимір свободи. Якщо свобода не служить добру, то ризикує залишитися безплідною, зазначив він.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.