Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск про необхідність оновлення Папських місійних організацій
10:28 Субота 0 331
2-06-2018, 10:28

Папа Франциск про необхідність оновлення Папських місійних організацій

У п’ятницю, 1 червня 2018 року, Папа Франциск зустрівся з учасниками Загальної асамблеї Папських місійних організацій. Темою його промови стали потреба реформування та підготовка до «Місяця місій», запланованого на жовтень 2019 року.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Нагода й необхідність оновлення

«Маємо перед собою цікавий шлях: підготовку до Надзвичайного місійного місяця в жовтні 2019 року, про який я оголосив під час останнього Всесвітнього місійного дня 2017 року. Наполегливо заохочую вас пережити цей підготовчий етап як велику нагоду для оновлення місійного заанґажування всієї Церкви. І це також шанс оновити наші Папські місійні організації», – сказав Папа, підкреслюючи, що є потреба постійного оновлення, без якого ми всі «опинимося в музеї».

Є небезпека, що діяльність місійних організації може звестися суто до фінансового виміру надавання матеріальної допомоги. Не цього, за словами Папи, хотіли їхні засновники та Папа Пій ХІ, коли створювали їх для служіння Наступникові святого Петра. А тому актуальна думка папи Бенедикта XV, який в Апостольському листі «Maximum illud» писав, що необхідно «по-євангельськи перекваліфікувати місію Церкви в світі».

Оновлення вимагає переміни серця


Якщо оновлення буде «автентичне, креативне й ефективне», то реформа полягатиме у «справжній перебудові, перекваліфікуванні згідно з вимогами Євангелія». Ідеться не просто про покращення того, що вже робиться, не лише про оновлення старого, а про те, щоб «дозволити Святому Духові творити нове», бо саме Він є «головною дійовою особою місії».

«Не бійтеся новизни, що приходить від розіп’ятого й воскреслого Господа: вона прекрасна. Бійтеся тієї іншої новизни, яка не походить звідтіля. Будьте відважні й мужні в місії, співпрацюючи зі Святим Духом, завжди в сопричасті з Христовою Церквою», – закликав Його Святість. Сміливість – це прямувати вперед з ревністю перших благовісників Євангелія.

Місіонерське навернення

Євангельська «перекваліфікація» – це, на думку Папи, місійне навернення. Це означає переосмислити діяльність у світлі місії Ісуса, щоб «місійне усвідомлення та відповідальність знову стали частиною звичайного життя святого вірного Божого люду».

«Охрещені й послані: Христова Церква на місії у світі» – це тема, вибрана для Місійного місяця, призначеного на жовтень 2019 року. Вона підкреслює, що всі християни послані бути місіонерами: «Місія – це послання на спасіння, через яке навертаються посланий і адресат: наше життя це місія у Христі!» «Місійний вимір» виливається у свідчення святості, а оновлення папських місійних Організацій означає «взяти до серця» святість кожної людини та всієї Церкви.

Синод, присвячений Амазонії

Папа не оминув увагою того, що під час Назвичайного місійного місяця також відбудеться Синод Єпископів, присвячений Амазонії. Його завдання – замислитися про «виклики євангелізації Південної Америки». Тож цей збіг може допомогти оновити євангельське служіння для спасіння людей, які живуть на цих землях.

Діва Марія – приклад для місіонера

Завершуючи промову, Папа скерував думку до Пресвятої Богородиці, підкреслюючи, що після Благовіщення Вона пішла до Єлизавети не просто для Себе, а як «слугиня того Господа, Якого носила в лоні». Вона нічого не говорила про Себе, а прославляла Бога, вирушивши в дорогу «негайно». «Вона вчить нас цього вірного поспіху, духовного поспіху. Поспіху, викликаного вірністю й поклонінням. Вона була не протагоністкою, а слугинею Єдиного Протагоніста місії. Нехай же нам допоможе цей образ!» – побажав Його Святість.


За темою:
Папа: Спорт може відкрити шлях до Христа там, де неможливо Його звіщати
Папа: Диявол нищить людську гідність, провокує голод та рабство
Папа Франциск: У Пресвятій Євхаристії – смак Христової Пасхи

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий