Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Освенцимі вшанували пам'ять святого Максиміліана Кольбе
13:28 Субота 0 650
18-08-2018, 13:28

В Освенцимі вшанували пам'ять святого Максиміліана Кольбе

В Освенцимі, у колишньому концтаборі Аушвіц-Біркенау, відбулися пам'ятні церемонії з нагоди 77-ї річниці смерті святого Максиміліана Кольбе.
Як повідомляє Радіо Польща, в 11-му блоці колишнього нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау відбулися пам'ятні церемонії з нагоди 77-ї річниці смерті святого Максиміліана Кольбе. У них взяли участь кількасот осіб, зокрема духовенство та представники влади.

Під час пам'ятних заходів святий Максиміліан Кольбе був проголошений покровителем Освенцимської землі. Відповідний декрет за підписом префекта Конгрегації Божого культу і дисципліни таїнств кардинала Роберта Сари зачитав настоятель францисканського монастиря в Харменже отець Петро Цубер.

«Духовенство й віряни Освенцимського краю особливо вшановують святого Максиміліана Кольбе – мученика, який, подаючи приклад найбільшої любові, без вагань пожертвував своїм життям заради життя ближнього», – ідеться в декреті.

Максиміліан Кольбе, священик-францисканець, загинув у Аушвіці, добровільно пішовши на смерть заради незнайомої людини. 10 жовтня 1982 Папа Йоан Павло II канонізував його  як мученика, проголосивши «святим покровителем нашого важкого століття».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:20 Вівторок 0 95 Папа до католицьких журналістів: Потрібні медіа, що будують мости й захищають життя Глава Католицької Церкви написав послання учасникам Конференції Католицьких Медіа в США, заохочуючи використати досвід, набутий у контексті пандемії та старатися дивитися на світ очима Святого Духа, погляд якого допомагає долати недуги расизму, несправедливості та байдужості.