Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Папа Йоан ХХІІІ здійснює паломництво на батьківщину
13:55 П'ятниця 0 1 217
25-05-2018, 13:55

Святий Папа Йоан ХХІІІ здійснює паломництво на батьківщину

Церемонією, яку в базиліці святого Петра очолив її архіпресвітер кардинал Анджело Комастрі, розпочалася подорож мощей святого Йоана ХХІІІ до Берґамо та його малої батьківщини місцевості Сотто-іль-Монте.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

На світанку, 24 травня 2018 року, у базиліці святого Петра у Ватикані відбулася коротка церемонія, якою розпочалася перегринація мощей святого Папи Йоана ХХІІІ до Берґамо, дієцезії, в якій служив майбутній Наступник святого Петра, та до місцевості Сотто-іль-Монте, де він народився 25 листопада 1881 року.

Тема паломництва – «Усе починається із землі, де я народився, та прямує до неба». Це слова святого, який у шістдесяту річницю обрання на престол святого Петра повертається до своїх земляків.

Винятковий подарунок Папи Франциска

Вісімнадцять днів паломництва – це виняткова подія, надзвичайний дарунок Папи Франциска для місцевої Церкви. Варто зазначити, що прецедент такої події пов’язаний із святим Йоаном ХХІІІ, який навесні 1959 року авторизував схожу перегринацію мощей святого Пія Х до його рідної Венеції.

Церемонію відправлення мощей очолив кардинал Анджело Комастрі, архіпресвітер базиліки святого Петра. У своєму слові він згадав про любов святого Йоана ХХІІІ до батьківщини, де він «вдихав віру завдяки чудовому прикладу батьків».

Прибуття мощей до Берґамо

Мешканці Берґамо зустріли свого святого земляка на центральній площі міста, а першою зупинкою стала в’язниця на згадку про візит Йоана ХХІІІ до римської тюрми «Regina Coeli». Далі мощі побували в семінарії, а перед завершенням дня були внесені до кафедрального собору.

Програма перегринації


У кафедральному соборі Берґамо мощі перебуватимуть до неділі, 27 травня, звідки після ранкової Меси вирушать до Сотто-іль-Монте, побувавши в лікарні Йоана ХХІІІ та Богородичному санктуарії. У рідній місцевості святого Папи вони перебуватимуть до неділі, 10 червня. Протягом цього періоду відбуватимуться різні молитовні заходи, чування та прощі дієцезій і різних груп, як-от молоді, військових, чернечих родин, священиків тощо. Заключне богослужіння очолить кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Святого Престолу.


За темою:
Павло VI буде канонізований уже цього року
11 жовтня - довільний спомин святого Йоана ХХІІІ, Папи
Святий Йоан XXIII проголошений небесним покровителем сухопутних військ Італії
Новини зі світу 18:02 Субота 0 204 Європейські Церкви активно розвивають співпрацю з інституціями ЄС Під час зустрічі очільників Комісії Єпископатів ЄС та Конференції Європейських Церков з Президенткою Європарламенту обговорювалися питання співпраці Церков та інституцій ЄС. Вони не оминули також теми війни в Україні, зазначаючи, що «правда і справедливість є передумовами для тривалого миру в Європі».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.