Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 липня, середа
18:51 Вівторок 0 670
10-07-2018, 18:51

Літургія на кожен день, 11 липня, середа

Скільки разів ми проявляємо слабкодухість у даванні. Скільки разів ми торгуємося з Богом. Скільки разів ми маємо до Нього претензії, що Він не виконує обіцянки, котрі ми Йому наклали своїм обмеженим способом мислення. А Господь щедрий у винагородженні. Його щедрість охоплює винагородження як на цьому світі, так і на Небі.
СВ. БЕНЕДИКТА, абата, покровителя Європи (біл) Свято

Св. Бенедикт народився в Нурсії близько 480 року. Виховувався у Римі, але, йдучи за голосом благодаті, вирушив до Субіако, де вів пустельницьке життя, присвячене молитві й самозреченню. Коли навколо нього почали збиратись учні, він заснував в околиці 12 монастирів. З часом перебрався до Монте Кассіно, де заснував відоме абатство й написав статут, який швидко розповсюдився по всій Європі. Бенедикт помер у своєму монастирі 21 березня 547 року. У 1964 році Папа Павло VI оголосив св. Бенедикта покровителем Європи.


АНТИФОН НА ВХІД
Був муж праведний, з благодаті та і мені свого Блаженний, * який залишив дім і батьківський маєток * і, бажа- ючи подобатися лише Богу, * осягнув святість життя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти встановив святого Бенедикта, абата, прекрасним вчителем у школі Твого служіння; † вчини, щоб ми понад усе цінували любов до Тебе * і з радісним серцем йшли дорогою Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 2, 1-9
Читання з Книги Приповідок.
Мій сину! Коли ти мої слова приймеш і мої заповіді заховаєш у себе, вухом твоїм уважаючи на мудрість, схиляючи до правди твоє серце, о так, коли ти розум зватимеш до себе, з закликом звернешся до розсудку, коли шукатимеш його, як срібла, коли розшукуватимеш його, як схований скарб, тоді ти збагнеш острах Господній, тоді знайдеш пізнання Бога. Господь бо дає мудрість, і з Його уст виходить знання й розсудливість. Він для праведних зберігає допомогу; Він щит для тих, що ходять чесно. Він стежки правоти пильнує, Він береже дорогу своїх вірних. Тоді ти зрозумієш правду й справедливість, прямодушність і всяку путь добру.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 4 і 6. 9 і 12. 14-15
Славити Бога буду повсякчасно.
Величатиму Господа повсякчас, – *
хвала Його постійно на моїх устах.
Господом буде хвалитися моя душа, *
нехай почують лагідні й розвеселяться.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом прославимо Його Ім’я.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і ваші обличчя не будуть засоромлені.
Скуштуйте й побачите, як добрий Господь, *
блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.
Прийдіть, діти, послухайте мене, *
і навчу вас Господнього страху.
Тож утримай свій язик від зла *
і свої уста, щоби не говорили лукаве.
Відвернися від зла і роби добро, *
шукай миру і постійно прямуй до нього.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 27-29

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Петро сказав Ісусу: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» А Ісус відказав: «Воістину кажу вам, що ви, які пішли за Мною, в новому бутті, коли сяде Син Людський на престолі своєї слави, сядете й ви на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять племен Ізраїля. І кожний, хто задля Мого Імені залишить дім або братів, або сестер, або батька, або матір, або дітей, або поля, той отримає в сто разів більше і матиме у спадок вічне життя».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Бенедиктові, покровителю Європи, патріарху монаших ордені в усього Заходу, просімо в Господа благодатей, потрі бних святі й Церкві і нам особисто:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Божим Духом, був для усього світу проповідником моралі та захисником духовної культури.
2. Молімося за Європу, щоб вона, йдучи за прикладом своїх великих синів, була для світу взірцем духовності та хранителькою християнських цінностей.
3. Молімося за папу-сеньора Бенедикта XVI, щоб Господь обдарував його здоров’ям та укріпив силою Святого Духа.
4. Молімося за тих, хто важко працює, щоб свої труди вони освячували вірою та молитвою.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь відкрив перед ними брами царства вічного життя.
6. Молімося за нас, зібраних на молитві в цьому храмі, щоб ми вели життя, гідне звання християнина.

Боже, Ти впродовж віків освячував свою Церкву життям і молитвою святих; вислухай наші смиренні прохання і дай сучасній Церкві вірних Твоїх сповідників. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, поглянь милостиво на дари, які  ми приносимо у день спомину святого Бенедикта, † і вчини, щоб, шукаючи Тебе за його прикладом, * ми отримали в служінні Тобі дари єдності та миру. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вірний і кмітливий управитель, † якого пан настановив над челяддю своєю, * щоб дати їй у визначену пору мірку пшениці. (Пор. Лк 12, 42)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, отримавши завдаток ві чного життя, ми смиренно просимо Тебе: † дай нам, згідно з вченням святого Бенедикта, вірно служити Твоїй справі, * і віддано любити братів. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 Четвер 0 17 Літургія на кожен день, 22 лютого, п'ятниця ПРЕСТОЛУ СВ. АПОСТОЛА ПЕТРА (біл) Свято
Видима будівля Католицької Церкви збудована на скелі, якою є апостол Петро і його наступники. Звернімо увагу, що вибір Петра був результатом не так його власної заслуги чи особистих якостей, як Божої ласки, Божого вибору (“не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний”). Тому й для нас сьогодні єдність з Апостольським Престолом не має залежати від нашого особистого ставлення до особи папи римського, хоч його особисті якості, зрозуміло, мають неабияке значення для християнського світу. Єдність з ним і молитовна підтримка у його нелегкому служінні є виконанням Божої волі, є єдністю з Тим, кого він представляє.


Літургійний зошит 17:45 Неділя 0 133 Літургія на кожен день, 18 лютого, понеділок (зел) Понеділок VI звичайного тижня
Ісус – це знак, який нам дав Бог. Зцілює, воскрешає померлих, годує зголоднілі натовпи, всім проголошує науку про Боже Царство. Але, незважаючи на це, не всі відкривають в Ньому обіцяного Месію і далі вперто чекають на щось надзвичайне. Часто схоже відбувається і з нами – захоплюють нас чудеса, об’явлення… а забуваємо, що істинним чудом і знаком присутності Господа є любов, доброта і мир між людьми.