Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 квітня, п'ятниця
17:53 Четвер 0 373
12-04-2018, 17:53

Літургія на кожен день, 13 квітня, п'ятниця

(біл) П’ятниця ІІ Великоднього тижня
Ми, звичайні люди, плануємо собі багато речей, не знаючи так насправді, що буде завтра. Нас шарпають занепокоєння за майбутнє наше і наших близьких. Нас мучить непевність. Ісус Христос – інакше. Він знав мету своєї місії і був впевнений, що здійснить її. Його діяльність ніколи не була випадковою і завжди, спричинена любов’ю, була для добра людей. Він просто здійснював тоді і здійснює сьогодні, перед нами, пророцтво, яке Господь Бог, через пророка Єремію, вирік своєму народу: «Бо я знаю мої щодо вас задуми (...), задуми, повні миру, а не згуби, щоб забезпечити вам надійне майбуття, якого очікуєте» (пор. Єр 29,11).Або:  (черв) довільний спомин св. Мартина І, Папи і мученика
Св. Мартин походив з Умбрії. Він був Папою у 649-653 роках. Скликаний ним у 649 році Латеранський синод засудив єресь монотелетизму, яка в особі Ісуса Христа визнавала лише божественну волю й заперечувала існування в Ньому людської волі. Імператор Констанс ІІ, прихильник монотелетизму, наказав привести Папу до Константинополя, де його було ув’язнено, катовано, приречено на смерть, позбавлено прав та вигнано до Херсонесу в Крим. Помер 13 квітня 656 року у вигнанні як останній Папа-мученик.

Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 119)

АНТИФОН НА ВХІД
Ти викупив нас, Господи, своєю Кров’ю, * з кожного племені, мови, люду і народності, * і зробив нас царством і священиками Богу нашому. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Боже, надіє і світло щирих сердець, смиренно просимо Тебе: † вчини, щоб наші серця достойно возносили до Тебе молитви * та безустанно співали Тобі гімн прославлення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, Твоя благодать зміцнила святого Папу і мученика Мартина † і не дозволила, щоб його зламали погрози і смертний вирок, * вчини, щоб і ми стійко зносили всі переслі дування з боку світу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Діян 5, 34-42
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями один фарисей у синедріоні на ім’я Гамалиїл, – законовчитель, шанований усім народом, – вставши, наказав, щоб апостолів вивели на короткий час, а їм сказав: «Мужі ізраїльські, поміркуйте між собою щодо цих людей, що ото хочете з ними зробити. Ось бо недавно об’явився Тевда, кажучи, що він є кимось, – до нього пристало щось із чотириста людей. Він був убитий, і всі, котрі повірили йому, розсіялися і зійшли на ніщо. Після нього під час перепису об’явився Юда галілеянин, потягнувши за собою народ. І він також загинув, а всі, хто слухався його, – розпорошилися. І нині кажу вам: відступіться від цих людей і залишіть їх. Бо якщо цей задум і ця справа від людей, – то загине; якщо ж від Бога, то ви не зможете зруйнувати її, – щоби часом не стати вам богоборцями!» Тож вони послухали його і, коли покликали апостолів, висікши їх, пригрозили не говорити в Ім’я Ісуса й відпустили. А вони вийшли із синедріону, радіючи, що за Ім’я Ісуса удостоїлися витерпіти зневагу. І щодня в храмі й по домах вони не переставали навчати й благовістити Христа – Ісуса.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 13-14
Прагну одного: жити в Божім домі. (або: Алілуя.)
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя †
я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не самим хлібом житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 1-15
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус пішов на другий бік Галілейського, тобто Тиверіадського моря. І за Ним слідував великий натовп, побачивши чудесні знамення, які Він здійснював над хворими. Ісус же вийшов на гору й сидів там зі своїми учнями. А була близько Пасха – юдейське свято. Тоді Ісус, піднявши очі і побачивши, що великий натовп іде до Нього, і каже Филипові: «Звідки це купити нам хліба, щоб поїли оці?» Він говорив це, випробовуючи його, бо сам знав, що мав робити. Відповів йому Филип: «На двісті динаріїв буде їм недостатньо хліба, щоб кожний хоч трохи одержав!» Каже Ісусові один із Його учнів, Андрій, брат Симона-Петра: «Тут є хлопчина, який має п’ять ячмінних хлібів та дві риби, але що це на таку кількість?» Промовив Ісус: «Розсадіть людей!» А було в тому місці багато трави. Тож посідали люди, числом тисяч зо п’ять. А Ісус узяв хліби і, промовивши подяку, роздав тим, які посідали; також і рибу, скільки бажали. Коли ж наситилися, Він каже своїм учням: «Зберіть шматки, що залишились, щоб нічого не пропало». Тож зібрали й наповнили дванадцять кошиків шматками з п’ятьох ячмінних хлібів, що залишилися після тих, які їли. Тоді люди, побачивши чудесне знамення, яке Ісус вчинив, говорили, що насправді Він – Пророк, який має прийти у світ. А Ісус, знаючи, що вони мають намір прийти і схопити Його, щоб зробити царем, віддалився знову сам на гору.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Суд над апостолами свідчив про нерозуміння та осудження світом Церкви; просімо Ісуса Христа в намірах Церкви й світу:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, незважаючи на критику та супротив сучасного світу, своїм словом і життям відважно проголошував Христове Євангеліє.
2. Молімося за єпископів та священиків, котрих зневажають за вірність Господу, щоб вони своїм служінням укріплювали віру християн.
3. Молімося за всіх католиків, щоб вони своїм ближнім несли Христовий мир та любов.
4. Молімося за несправедливо засуджених і скривджених, щоб вони щирим серцем уміли пробачати.
5. Молімося за всіх померлих, щоб милостивий Господь прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ніколи не осуджували ближніх.

Господи Ісусе Христе, смиренно просимо Тебе за всіх скривджених та знедолених, будь для них розрадою та захистом, а в годину смерті яви їм своє милосердя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:

Просимо, Господи: прийми милостиво приношення своє ї родини, * щоб перебуваючи під Твої м захистом, вона не втратила отриманих дарів і унаслідувала вічні. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Христос, наш Господь, був виданий за гріхи наші * і воскрес для нашого оправдання. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:

Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоб вони завжди перебували в радості Його воскресіння. Котрий живе і царює на віки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:12 Субота 0 159 Літургія на кожен день, 9 грудня, неділя (фіол) ІІ Неділя Адвенту
День молитви у намірах тих, хто підтримує Церкву на Сході
Готуйте путь Господню! Таке заохочення в другу Неділю Адвенту нам подає Церква устами пророка Ісаї. Кличе він до кожного з нас, щоб Ісус не йшов крутими стежками до нашого серця, не спотикався за каміння та гріховне сміття. Вчинімо все, щоб дорога для Ісуса до мого серця була короткою та прибраною від гріха. Щоб ми побачили спасіння Господнє.