Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » Запрошуємо на виставку на тему Місіонерської діяльності Католицької Церкви!
15:47 Середа 0 2 120
4-10-2017, 15:47

Запрошуємо на виставку на тему Місіонерської діяльності Католицької Церкви!

Римсько-католицька парафія св. Войцеха в Гвардійському Хмельницької обл. організовує виставку на тему місіонерської діяльності Католицької Церкви.


8 жовтня о 10.00 відбудеться відкриття виставки та лекція «Гуманізм місійного діла» про місіонерську діяльність Варшавсько-Празької дієцезії, звідки походить нинішній настоятель гвардійської парафії.

Місійне Діло Варшавсько-Празької дієцезії - це відповідь на заклик Папи Бенедикта XVI, звернений до польських єпископів: «Маючи перед очима великі потреби вселенської Церкви, прошу вас, щоб ви заохочували своїх пресвітерів приступати до місійного служіння чи й душпастирської роботи в країнах, де бракує духовенства». Беручи до уваги потреби наших часів і згаданий заклик Папи Бенедикта XVI, отець архієпископ Генрик Хосер SAC, пастир Варшавсько-Празької Церкви, прийняв рішення покликати до існування Місійне Діло Варшавсько-Празької дієцезії.

Мета Місійного Діла Варшавсько-Празької дієцезії: підтримка місіонерів у здійсненні їхньої місії; підтримка доброчинної, громадської та культурної діяльності на місійних теренах; збір та розповсюдження інформації про діяльність місіонерів та місійна анімація в дієцезії.

Місійне Діло Варшавсько-Празької дієцезії реалізує свою мету через: фінансову, матеріальну та організаційну допомогу в здійсненні будівництва храмів, каплиць та інших культових споруд, а також допомогу в євангелізації; доброчинну допомогу, особливо фінансову та матеріальну, людям та добродійно-опікунським і освітньо-виховним організаціям, що функціонують на місійних теренах; організацію зустрічей і конференцій, які мають на меті розповсюдження інформації про місійну діяльність,проваджену Варшавсько-Празькою дієцезією; збір фінансових і матеріальних засобів, призначених на реалізацію цілей Діла; співпрацю з іншими юридичними і фізичними особами, зацікавленими реалізацією цілей Діла, в країні та за кордоном.

Гуманізм Місійного Діла - це назва проекту, котрий Місійне Діло Варшавсько-Празької дієцезії реалізує завдяки підтримці Міністерства Закордонних Справ Речі Посполитої Польщі. Його основним пріоритетом є представлення вкладу Польщі у світове надбання гуманізму, що здійснюється завдяки зусиллям польських місіонерів із Варшавсько-Празькоїдієцезії та не тільки.

Гуманізм виражає турботу про потреби, щастя, гідність і вільний розвиток людини в її середовищах –
громадському та природньому. Усі ці аспекти гуманізму виразно підкреслені в діяльності місіонерів, що ведеться для убогих та потребуючих..

Ми хочемо представити досягнення наших місіонерів у цій сфері на громадський форум держав України
та Білорусі. Представлення результатів доброчинної, громадської, освітньої діяльності місіонерів дозволить ознайомитися з можливими формами допомоги, що підвищить свідомість необхідності несення її найбільш знедоленим. Ми хочемо пробудити в свідомості адресатів проекту, що право до гідного життя мають усі люди. Цей проект буде популяризувати діяльність Польщі для інших людей та ідею гуманізму.

Адресатами проекту будуть католики двох парафій: Свір – Мінсько-Могилевська дієцезія, Білорусь та Фельштин (Гвардійське) – Кам’янець-Подільська дієцезія, Україна. У рамках реалізації цього завдання ми хочемо шляхом організації лекцій та паралельної фотовиставки показати діяльність, котру ведуть польські місіонери для блага найбільш потребуючих у дусі гуманізму.

Проекти, реалізовані Місійним Ділом Варшавсько-Празької дієцезії

1/2016 - о. Яцек Пєляк, місіонер «Fideidonum» з Варшавсько-Празької дієцезії (Сьєрра Леоне): «Допомога в освіті дітей»

2/2016 - о. Роберт Внук OFM Cap (францисканці капуцини, Центральноафриканська Республіка): «Підготовка у столярській школі», а також «Популяризація хорів, концерти та анімації
у селах, що належать до парафії»

3/2016 - с. Йоанна Лєнджьон (Згромадження Сестер Домініканок Місіонерок Ісуса і Марії, Болівія): «Харчування дітей»

4/2016 - с. Рената Марія Антонік (Згромадження Сестер Альбертинок Служительок Убогим, Болівія): «Придбання об’ємногорендерингудомедичногоцентру»

5/2016 - с. Корнелія Олєхно (згромадження Сестер св. Катерини Олександрійської,Того): «Придбання ліків для осередкуздоров’я в Бянкоурі»

6/2016 - о. Северин Матиашік OFM (францисканці бернардини, Еквадор): «Допомога у придбанні автомобіля для місії в Guayimi»

7/2016 - с. Кольбена Фронцкєвіч (Згромадження Сестер Страстей Господа Нашого Ісуса Христа, Камерун): «Доведення та розподіл опор лінії електропередач до Дитячого Центру-Міста Життя Матері Юзефи»

8/2016 - о. Сильван Єндрика OFM (францисканці бернардини, Аргентина): «Допомога в придбанні живлення для найбідніших дітей в парафії Лібертад»

9/2016 - о. Богуслав Моджеєвський, місіонер «Fideidonum» з Варшавсько-Празької дієцезії (Білорусь, пар. св.Миколая
в Свірі): «Допомога у фінансуванні участі білоруської молоді у ВДМ у Кракові»

1/2017 - о. Петро Глувка, місіонер «Fideidonum» з Варшавсько-Празької дієцезії (Україна, пар. св.Войцеха в Гвардійському): «Будівництво дитячого майданчику».

2/2017 - п. доктор Хелена Пиз, світська місіонерка
з Варшавсько-Празької дієцезії (Індія, Jeevodaye, осередок для прокажених): «Придбання музичних інструментів, звукового обладнання та оплата музичних занять для підопічних осередка»

3/2017 - п. Мартина Ошяк – стоматолог, Товариство Африканських Місій: «Здорові зуби пігмейських дітей»

4/2017 - о.Анджей Кіновський, місіонер «Fideidonum» з Варшавсько-Празької дієцезії (Україна, Шарувечка): «Будівництво молодої Церкви в Шарувечці на Україні, фінансуваннявідпочинковоговиїзду»

5/2017 - с. Йоанна Лєнджьон (Згромадження Сестер Домініканок Місіонерок Ісуса і Марії, Болівія): «Харчування дітей», продовження проекту

6/2017 - с. Йоанна Лєнджьон (Згромадження Сестер Домініканок Місіонерок Ісуса і Марії, Болівія): «Освітні матеріали для дітей з Оруро»

Громадське завдання, співфінансоване Міністерством Закордонних Справ РП у рамках конкурсу «Громадська дипломатія 2017 – компонент ІІ: Східній вимір польської закордонної політики 2017».

Публікація виражає лише погляди автора і не може ідентифікуватися з офіційною позицією Міністерства Закордонних Справ РП.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.