Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 13 жовтня, п`ятниця
19:10 Четвер 0 103
12-10-2017, 19:10

Літургія на кожний день. 13 жовтня, п`ятниця

(зел) П’ятниця ХХVIІ звичайного тижня


Сьогодні Євангеліє показує наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по нашому, або щось не можемо зрозуміти, ми можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не могли зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани, справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.  

УВАГА! 13 жовтня 1917 р. – останнє об’явлення Пресвятої Богородиці у Фатімі. Можна відслужити вотивну Месу про ПДМ.

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твої й волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумлі ння, і дай нам також те, чого ми не осмі люємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Йоіл 1, 13-15; 2, 1-2
Читання з Книги пророка Йоіла
Надягніть, о священики, вереття і плачте! Слуги жертовника, ридайте! Ідіть, ночуйте у вереттях, слуги Бога мого, бо в домі Бога вашого не стало ні приношення, ні ливних жертв. Призначте піст, скличте святкові збори; зберіть старших, усіх мешканців краю у дім Господа, Бога вашого, і взивайте до Господа: «О, що за день!» Бо близько день Господній; він, немов руїна, від Всемогутнього надійде. Затрубіте в ріг на Сіоні, вдарте на моїй святій горі на тривогу! Нехай тремтять усі мешканці краю, бо надходить день Господній, бо він близько! День темряви й пітьми, день хмари й густої мряки. Немов зірниця, розкидається по горах народ численний, сильний, якого не бувало споконвіку і після нього більш не буде аж до років найдальших родів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 9, 2-3. 6 і 16. 8-9
Бог йде по правді землю всю судити.
Буду прославляти Господа усім своїм серцем, *
розповідатиму про всі Твої чуда.
Я буду веселитися і радіти Тобою, *
співатиму Твоєму Імені, о Всевишній.

Бог йде по правді землю всю судити.

Ти погрозив народам, і вигубив безбожного, *
Ти стер їхнє ім’я на віки вічні.
Народи провалилися в яму, яку вони копали, *
їхня нога попала в пастку, яку вони ж наставили.

Бог йде по правді землю всю судити.

Господь возсідає повіки, *
Він приготовив свій престол для суду,
Він по правді судитиме Всесвіт, *
судитиме народи справедливо.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 12, 31б-32
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нині князь цього світу геть ви­гна­ний буде.
І Я, коли буду піднятий від зем­лі, притягну всіх до себе!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 11, 15-26
Читання святого Євангелія від Луки
Того часу, як Ісус виганяв біса, деякі з людей сказали: «Вельзе­вулом, князем бісівським, Він бісів виганяє». А інші, випробовуючи, вима­гали від Нього знамення з неба. Знаючи їхні думки, Він сказав їм: «Кожне царство, яке саме в собі роз­ділилося, запустіє, і дім на дім впаде. Коли ж сатана сам у собі роз­ділився, то як встоїть його царство? Ви ж кажете, нібито Я Вельзевулом виганяю бісів. Коли Я Вельзевулом виганяю бісів, то ким сини ваші виганяють? Тому вони будуть вам суддями. Коли ж Я перстом Божим ви­ганяю бісів, то Боже Царство вже прийшло до вас. Коли сильний, озброївшись, сте­реже свій двір, – його майно в безпеці. Коли ж хто дужчий від нього нападе й переможе його, то забере всю його зброю, на яку покладався, і розділить свою здобич. Хто не зі Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той роз­кидає. Коли нечистий дух виходить з людини, то блукає безводними міс­ця­ми, шукаючи спокою, і, не зна­ходячи, каже: “Повернуся до свого дому, звідки я вийшов”. І, прибувши, знаходить його заметеним і прибраним. Тоді йде, бере сім інших духів, лукавіших за себе, і, ввійшовши, жи­вуть там. І стає останнє тій лю­дині гіршим від попереднього». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сатана неустанно ворогує з Богом і людиною; просімо Христа зміцнити нас та Церкву в боротьбі зі злом:

1. Церква, слухаючи заповідей Христа, навчає нас правди про Бога та людину; молімося, щоб люди завжди слухали наказів Церкви.
2. Святіший Отець проповідує етичні закони, обов’язкові для всіх людей; молімося, щоб Папу не лише слухали, але й втілювали у життя його настанови.
3. Молімося за тих, хто дбає про збереження миру та справедливості, щоб вони подолали заколоти сіячів ненависті й війни.
4. Молімося за тих, які потрапили у неволю алкоголю та наркоти- ків, щоб вони з Божою допомогою перемогли це зло і порятували себе.
5. Не всі померлі відпокутували за скоєні гріхи; молімося, щоб Господь зі свого милосердя простив їх.
6. Молімося за нас самих, щоб наше істинно християнське життя було прикладом для наших ближніх.

Господи Ісусе Христе, Ти своєю смертю та воскресінням переміг сатану, вислухай наші молитви і захисти від підступів злого духа свою святу Церкву і нас, її дітей. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які  ми звершуємо як Твої  слуги, * доверши в нас справу спасі ння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий