Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Нам не потрібні усі 23 храми, просимо повернути кілька з них – Митрополит Мечислав Мокшицький (ВІДЕО)
15:54 Середа 0 2 391
11-10-2017, 15:54

Нам не потрібні усі 23 храми, просимо повернути кілька з них – Митрополит Мечислав Мокшицький (ВІДЕО)

23 храми, які ще до радянської влади і до Другої світової війни належали римо-католикам, а нині використовуються іншими конфесіями, насправді не потрібно повертати.
Про це архієпископ Мечислав Мокшицький сказав у Львові 10 жовтня.

«Сьогодні нам потрібні храм Ольги і Єлизавети у Львові, костели у Брюховичах, у Зимній Воді. Наші вірні питають, для чого нам будувати новий костел, якщо ми мали вже тут храм. Тому ми хочемо залагодити цю справу і хочемо, щоб усе відбулося справедливо і згідно з нашою християнською етикою».

Кожний орден має власність, незалежно від того, чи в Польщі це, чи в Україні, підкреслив Мечислав Мокшицький. «Тут, в Україні, ще Президент Леонід Кучма підписав Закон про повернення культових споруд їхнім власникам. І свого часу українська влада незаконно віддавала римсько-католицькі святині греко-католикам. На жаль, багато храмів передано греко-католикам, православним і навіть протестантам. Ми завжди будемо претендувати на нашу власність, хоча вона й передана іншим людям. Маємо на це право. І хоча не всі ці храми нам потрібні, ми могли б передати або подарувати їх іншим. Тепер ми тільки просимо зі 126 в Україні повернути нам у першу чергу храм Стрітення Господнього, розташований поруч із нашою курією на вулиці Винниченка у Львові».

Мечислав Мокшицький також додав, що чікає від греко-католиків зустрічних кроків для врегулювання майнових питань. Адже Церква, за його словами, вчить шанувати чужу власність і заповідь «Не вкради». Тому ці храми, наголосив Митрополит, не польські, а власність Римсько-Католицької Церкви.


Джерело - Вголос

По темі:
Звернення Митрополита Львівського архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди завершення ювілейного Фатімського року в РКЦ в Україні
«Прагнемо, щоби Слово Боже проголошувалося не тільки в храмах»: інтерв'ю з архієпископом Мечиславом Мокшицьким для EWTN
Архієпископ Мечислав Мокшицький поблагословив діяльність «Скаутства Європи в Україні»


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий