Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа Франциск про виховання дітей-підлітків (Частина третя)

Папа Франциск про виховання дітей-підлітків (Частина третя)

19 червня 2017 року розпочався Конгрес Римської дієцезії, присвячений вихованню підлітків: «Не залишаймо їх самими! Супровід батьків у вихованні дітей-підлітків».
Праця конгресу не обмежилися тільки цією зустріччю; вона передбачає також 38 семінарів, які протягом кількох місяців охоплять усю дієцезію. Їхній результат буде представлений 18 вересня. Учасників привітав сам Папа Франциск, пропонуючи деякі думки про виховання підлітків.
Сьогодні ще раз повернемося до слів Святого Отця. Насамперед він наголосив, що життя сімей і виховання підлітків вимагає великої уваги. До цього не можна ставитись легковажно. Підліткам необхідно знати своє коріння, цінувати представників старшого покоління, бабусь і дідусів, які вміють передати віру й відчуття належності до родини.
Єпископ Рима підкреслив, що підлітковий вік – це не патологія, не хвороба,  яку потрібно лікувати. Це частина нормального, природного зростання. Підлітки намагаються бути й хочуть почуватися головними дійовими особами свого життя. Вони шукають автономії, прагнучи самі собою керувати. Таку поставу мають використовувати школи, парафії та церковні рухи, заохочуючи  підлітків до дій, пропонуючи широкі цілі, великі й захопливі виклики та допомагаючи їх здійснити. «Не залишаймо їх самими, бездіяльними та безвольними!» – закликав Святий Отець. Дуже важливо допомогти їм набути впевненості в собі, повірити, що вони справді можуть досягти успіху в тому, що ми їм пропонуємо.
Далі Папа говорив інтегроване виховання, яке має навчити дітей і молодь збирати в одне ціле все те, чим вони є і що роблять. Його Святість називає цей процес «набуттям навиків, необхідних для інтеграції».
Виховання вимагає якнайбільшої уваги, підкреслив Папа. Потрібно створювати простори, де не переважатиме соціальна роздрібленість. Необхідно навчити підлітків «думати про те, що вони відчувають і роблять, відчувати те, про що вони думають і що роблять, та робити те, що вони думають і відчувають. Динаміка здібностей має служити особистості й суспільству. Це допоможе підліткам почуватись активними дійовими особами свого зростання та учасниками будівництва всього суспільства».
На думку Папи, нині діти живуть в атмосфері суперництва, та їм бракує зустрічі, можливості зіставлення себе з іншими. У світі дорослих панує модель успіху й «вічної молодості». Зростання, старіння, дозрівання представлені як щось негативне, як синонім надаремності й перевтоми, тому ці процеси маскують і приховують. З цього може випливати, що саме життя не має сенсу. «Сумно спостерігати, – сказав Папа, – як дехто хоче зробити "підтяжку" серця, як це роблять із обличчям, намагаючись стерти зморшки минулих зустрічей, радощів і смутків».
Святий Отець підкреслив, що підлітки також живуть в атмосфері споживацтва. У цих умовах важко виховувати їхню креативнісь, яка спряє уяві та роботі в групі, заохочуючи до солідарності.
У наступній частині ми повернемося до виступу Папи Франциска на відкритті Конгресу Римської дієцезії на тему «Не залишаймо їх самими! Супровід батьків у вихованні дітей-підлітків».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск про виховання дітей-підлітків
Папа Франциск про виховання дітей-підлітків (Частина друга)
«Ми розмовляємо разом». Папа скликав молодь для діалогу про сучасне і майбутнє Церкви З 19 до 24 березня у Римі відбувалася перша в історії Церкви передсинодальна зустріч молоді, на яку було запрошено понад 300 молодих людей з усього світу, представників Римсько-Католицької, Греко-Католицької, Православної, протестантських Церков, мусульман, буддистів, атеїстів. Серед учасників були також діячі освіти й культури. Папа Франциск ініціював цю зустріч у межах підготовки до Синоду єпископів «Молодь, віра та розпізнання покликання», який відбудеться в жовтні 2018 року, щоб із вуст самих молодих людей із різних культурних середовищ почути про їхні труднощі, пріоритети, досвід віри та роль Церкви в житті.
Новини з Ватикану Співчуття Папи з приводу трагедій у Франції та Росії Довідавшись про трагічні теракти в Каркассоні та Требі на півдні Франції, Папа Франциск надіслав місцевому єпископові листа, в якому висловив біль з приводу цих подій, ввіряючи Божому милосердю загиблих і приєднуючись до страждання їхніх близьких. Понтифік також згадав про героїчний учинок підполковника поліції Арнада Бельтрама, який віддав життя, захищаючи ближніх.