Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа доручив розпочати приготування до Святого Року 2025
16:01 Понеділок 0 214
27-12-2021, 16:01

Папа доручив розпочати приготування до Святого Року 2025

На рівні Апостольської Столиці приготування координуватиме Папська Рада сприяння новій євангелізації.

Про це пише Vatican News.

Прес-служба  Апостольського Престолу поширила повідомлення про те, що Папа Франциск доручив Папській Раді сприяння новій євангелізації координувати на рівні Апостольської Столиці приготування до Святого Року 2025. У повідомленні зазначається, що в рамках цього завдання очільник Папської Ради архієпископ Ріно Фізікелла цими днями зустрівся з настоятелями Державного Секретаріату, Адміністрації Майна Апостольської Столиці та Секретаріату з економічних питань.

Біблійна традиція і церковний досвід

В біблійній традиції ювілей – це святий рік, який випадав кожні 50 років, а його метою було відновлення рівності всіх синів Ізраїля, надаючи нові можливості сім’ям, які втратили майно, а навіть – свободу, через борги. В ювілейний рік багачі відпускали невільників та повертали їм землі, які були відібрані в якості запоруки.

Традиція проведення Святого Року в Католицькій Церкві була започаткована Папою Боніфатієм VIII у 1300 році. Церква надала єврейському ювілеєві духовне значення. Ювілей полягає у загальному прощенні, відпусті, доступному для всіх, у можливості відновити взаємини з Богом та з ближнім. Таким чином, Святий Рік – це нагода для поглиблення віри та оновлення християнського свідчення.
Спочатку передбачалося, що такий ювілей відбуватиметься кожні 100 років. Але після 1475 року вирішено, що для того, аби кожне покоління мало змогу пережити Святий Рік, він випадатиме кожні 25 років. Досі таких звичайних ювілейних років було 26, останній з яких – Великий Ювілей Двотисячоріччя, проведений святим Йоаном Павлом ІІ.

Крім того, Понтифіки проголошували надзвичайні святі роки. Такими були Ювілеї Відкуплення 1933 та 1983 років, проголошені Пієм ХІ та святим Йоаном Павлом ІІ з нагоди 1900-ї та 1950-ї річниць пасхальних подій. Надзвичайний святий рік, у центрі якого було Боже Милосердя, на 2016 рік проголосив Папа Франциск.

Початком Ювілею є відкриття так званих «святих дверей». Мова йде про двері, які є в кожній з чотирьох папських базилік Риму. Вони відкриваються лише під час Святого Року, натомість в інший час є замурованими. Обряд відкриття цих дверей вказує на те, що під час Ювілею для вірних доступний «надзвичайний шлях» до спасіння.
Новини з Ватикану 10:02 П'ятниця 0 113 Папа: судові процеси вимагають як професійності, так і близькості Синодальному вимірові процесів про визнання недійсності подружнього вузла були присвячені роздуми, якими Папа Франциск поділився з працівниками профільного трибуналу Апостольської Столиці.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.