Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цього року вперше відзначатимемо Неділю Божого слова!
18:07 П'ятниця 0 863
17-01-2020, 18:07

Цього року вперше відзначатимемо Неділю Божого слова!

У Ватикані відбулася прес-конференція, під час якої представлено основну мету та програму Неділі Божого слова, що незабаром вперше відзначатиметься в Церкві.
Про це пише Vatican News.

У неділю, 26 січня 2020 р., Католицька Церква вперше відзначатиме Неділю Божого слова, яку встановив Папа Франциск Апостольським Листом у формі Motu proprio «Aperuit illis», опублікованим 30 вересня 2019 року. У п’ятницю, 17 січня 2020 р., у Ватиканському прес-центрі відбулася прес-конференція, під час якої було представлено відзначення цього дня.

Відповідь на прохання вірян

Виступаючи під час презентації, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації архієпископ Ріно Фізікелла зазначив, що у відповідь на Конституцію Другого Ватиканського Собору про Боже Об’явлення «Dei verbum» (1965) та Апостольське напоумлення Папи Бенедикта XVI «Verbum Domini» (2008), в усьому світі виникли численні душпастирські ініціативи, спрямовані на поширення, вивчення та глибше пізнання Святого Письма. Цитуючи Апостольський Лист Папи Франциска «Aperuit illis», архієпископ підкреслив, що встановлення цього особливого дня є відповіддю на «численні прохання, які […] надійшли з боку Божого люду, аби в усій Церкві можна було відзначати Неділю Божого слова в єдності намірень».

«Тому Неділю Божого слова, – наголосив ієрарх, – можна розглядати як душпастирську ініціативу нової євангелізації, що має на меті оживити відповідальність вірних за пізнання Святого Письма та сприяння тому, аби воно було живим через постійне передавання й розуміння, здатне надавати сенсу життю Церкви в різних обставинах життя».

Сприяючи екуменічному діалогові

Архієпископ Фізікелла вказав на екуменічне значення Неділі Божого слова, зважаючи на те, що вона відзначається в той самий період літургійного року, що й День діалогу між євреями й католиками та Тиждень молитви за єдність християн. За його словами це не є випадковий збіг, а вияв бажання зробити ще один крок в екуменічному діалозі.

Логотип свята

Пояснюючи логотип цьогорічної Неділі Божого слова, на якому зображений Христос та Його учні на дорозі до Емаусу, доповідач зазначив, що ікону написала сестра-бенедектинка з Єгипту Марі-Поль Фарран, що померла в травні минулого року. Архієпископ вказав на деякі деталі цієї ікони: Христос тримає в руках сувій – Святе Письмо, бо Він є сповненням Писань; поруч з Ним зображені двоє учнів, один з яких тримає в руках посох паломника; зірка символізує євангелізацію; напрямок стіп персонажів вказує на те, що вони прямують вперед, що означає постійний динамізм євангелізації.

Заходи з нагоди Неділі Божого слова

Далі Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації розповів про заходи, які проводитимуться в рамках Неділі Божого слова в Римі та Ватикані.

У неділю, 26 січня, о 10 год., Папа Франциск очолить Святу Месу в базиліці Святого Петра у Ватикані. З цієї нагоди на центральному вівтарі базиліки буде встановлена статуя Матері Божої з Нок, Покровительки Ірландії. Буде урочисто внесено Лекціонарій, що використовувався під час сесій Другого Ватиканського Собору.

Наприкінці Євхаристії Папа Франциск урочисто вручить Біблію представникам різних професій та соціальних верств, серед яких – єпископ, іноземець, священик, катехити, поліцейський та інші. При виході з базиліки Святого Петра всім учасникам Святої Меси вручать спеціальне видання Святого Письма, приготоване з цієї нагоди видавництвом «San Paolo».

Архієпископ Фізікелла пояснив, що в рамках приготування до Неділі Божого слова був укладений посібник італійською, французькою, іспанською, португальською, польською та англійською мовами, який є можна знайти в цифровому форматі на веб-порталі Папської Ради сприяння новій євангелізації.

Того ж дня пополудні в храмі святої Агнеси, що на площі Навона в центрі Риму, відбудеться читання Євангелії від Матея, в якому візьмуть участь відомі представники громадського суспільства.


Новини з Ватикану 13:20 Неділя 0 159 Папа: нехай же нові святі спонукають до діалогу та шукання миру Наприкінці Святої Меси, під час якої десять блаженних були зараховані до лику святих Католицької Церкви, Папа Франциск побажав, аби ці нові святі натхнули провідників народів до рішень на користь миру.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.