Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 жовтня, субота
19:01 П'ятниця 0 268
15-10-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 16 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVIІІ звичайного тижня
Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості люд- ського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння». Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛЯКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву

АНТИФОН НА ВХІД
Коли  Ти,  Господи,  зважатимеш  на  провини, * о Господи, хто встої ться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, вчини, щоб дарувало нам небесний захист достославне заступництво святої Ядвіги, * життя якої стало для всіх прикладом дивовижного смирення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, зішли нам духа, яким Ти особливо обдарував святу Маргариту Марію, † щоб ми пізнали любов Христову, яка перевершує всяке знання, * і сповнилися всілякої Твоєї повноти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 4, 13. 16-18
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Не Законом дано обітницю Авраамові та його нащадкам, що він стане спадкоємцем світу, а через пра­ведність віри. Через це обітниця, – щоб вона була з благо­даті, аби бути непорушною для всіх нащадків, – є з віри; і не тільки для того, хто від Закону, а й для того, хто є з віри Авраама, який для нас усіх є батьком; як ото на­писано: «Я настановив тебе батьком багатьох народів», – перед Богом, у якого він повірив, який оживляє мертвих та називає те, що не існує, як існуюче. Він, усупереч сподіванню, повірив надії, що стане батьком багатьох народів, згідно зі сказаним: «Таким буде твоє потомство». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 6-7. 8-9. 42-43
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
завіт, який уклав з Авраамом, *
свою присягу Ісааку.
Адже Він згадав своє святе слово *
до свого слуги Авраама,
І свій народ в радості Він вивів, *
з веселощами – своїх обранців.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 26б. 27а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух істини засвідчить про Мене.
І ви свідчити будете.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 8-12
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам: кожно­го, хто визнає Мене перед людьми, Син Людський визнає перед Божими ангелами, а хто відрікся від Мене перед людьми, від того Він відречеться перед Божими ангелами. Кожному, хто скаже слово проти Сина Людського, проститься йому, а тому, хто зневажить Святого Духа, не проститься. Коли приведуть вас до синагог, до правителів, до вла­ди, – не журіться, що або як захищатися чи що сказати, бо Святий Дух саме в ту мить навчить вас, що треба ска­зати». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо Господа про благодаті та чесноти, необхідні святій Церкві і всьому Божому народові:
1. Молімося за святу Церкву, щоб серед усіх її слуг панував дух розсудливості, терпимості і доброзичливості.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби Господь укріпив його своєю міццю і допомагав нести хрест обов’язків.
3. Молімося за керівників країн, щоб вони дбали передусім про благо довірених їм народів.
4. Молімося за тих, які потрапили у тенета гріха, нехай заступництво Пресвятої Діви Марії допоможе їм подолати спокуси і вистояти у боротьбі зі злом.
5. Молімося за наших близьких померлих, за померлих місіо- нерів та всіх, хто був залучений у місійне діло Церкви, щоб вони отримали благодать споглядати Боже обличчя у Царстві Небесному.
6. Молімося за нас, щоб Господь дарував нам благодать смирення і щоб ми не осуджували наших ближніх, а допомагали їм боротися з гріхом.
За заступництвом Марії, Твоєї Матері, просимо Тебе, Господи: вислухай наші молитви на землі і прийми нас до вічного щастя на небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Ті­лом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної при­ро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.