Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Вже від неділі знову можна оглянути «100 вертепів у Ватикані»
14:30 Субота 0 142
4-12-2021, 14:30

Вже від неділі знову можна оглянути «100 вертепів у Ватикані»

Експозиція виставлятиметься під колонадою на площі Святого Петра.
Про це пише Vatican News.

З різних країн Європи, як от Німеччини, Угорщини, Словенії, Словаччини чи Хорватії, та світу, зокрема, з Казахстану, Перу, Індонезії, Уругваю, Колумбії та США, походять 126 різдвяних вертепів, які увійшли до цьогорічної, вже четвертої з черги, міжнародної експозиції «100 вертепів у Ватикані». Через вимоги, накладені пандемією, вона вдруге виставлятиметься на відкритому просторі, а саме – під колонадою на площі Святого Петра.

Виставка, якою опікується Папська Рада сприяння новій євангелізації, є спадкоємицею ініціативи редакції часопису «Rivista delle Nazioni», яка від 1976 року організовувала виставку «100 вертепів» у Римі, але через економічні труднощі 2018 року передала цю естафету Ватиканові.

Цьогорічний випуск

У повідомленні Папської Ради зазначається, що до експозиції ввійшли деякі оригінальні композиції, як от вертеп, приготований у фронтальній частині автобуса римського комунального транспорту, чи вертеп, виготовлений із 100 кілограмів шоколаду на фабриці «Cioccolato dei Trappisti». Як і щороку, свої вертепи, виготовлені дітьми надали школи регіону та деякі парафії Риму.

Виставка буде відкритою протягом 5 тижнів, до 9 січня 2022 року. Її можна буде оглянути щодня від 10:00 до 20:00. Інавгурація відбудеться ввечері, 5 грудня, за участі Посла Республіки Китаю (Тайвань) при Апостольському Престолі та школи танцю «Yang Yu Lin», що представлять традиційні тайванські танці, поєднані із сучасними.

«100 вертепів» й Україна

У 37-й виставці «100 вертепів», що відбувалася 2012 року, серед 150 експонатів з понад 25 країн світу, були представлені два вертепи з України – робота учнів Тернопільської художньої школи. В минулорічну експозицію також потрапила різдвяна шопка з України. Йдеться про твір української монахині сестри Теодосії Полотнюк, яка власноруч виготовила цей вертеп з еко матеріалів, а програму з нагоди відкриття виставки приготувало Посольсьтво України при Апостольському Престолі.
Новини з Ватикану 09:01 Середа 0 57 Папа: вирішальний етап дороги до єдності вимагає ще інтенсивнішої молитви Молитвою вечірні в базиліці святого Павла за мурами Папа Франциск завершив Тиждень молитов за єдність християн, поділившись думками про те, чого на дорозі до єдності нас можуть навчити волхви та їхня подорож за світлом зорі до новонародженого Месії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.