Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: найбільша бідність – це не мати Бога
09:01 Вівторок 0 163
30-11-2021, 09:01

Папа Франциск: найбільша бідність – це не мати Бога

У листі до членів Міжнародного Форуму Католицької Акції Єпископ Риму підкреслив, що в глобалізованому світі слід пам’ятати про те, звідки ми вийшли і куди прямуємо. Найбільша бідність, за його словами – це життя без віри, яка дає сенс життю, без надії, яка дає сили працювати, без усвідомлення, що нас любить хтось, хто не розчарує.
Про це пише Vatican News.

Папа Франциск надіслав лист членам Міжнародного Форуму Католицької Акції з нагоди 30-ї річниці його заснування. Розпочинаючи свій лист, Святіший Отець пригадав аргентинського кардинала Едуардо Піроніо, ініціатора цього форуму, що об’єднує асоціації мирян «Католицька Акція» в різних країнах світу. Кардинал Піроніо, за словами Папи, вірив у мирянське місійне покликання цієї організації.

Часи піднесення і часи кризи

«Церква може засвідчити, що “Католицька Акція” відкрила нові перспективи у сфері відповідальності мирян за євангелізацію», – підкреслив він, додаючи, що миряни «Католицької Акції», проголошені святими й блаженними, є скарбом для Церкви. Але історія, як зауважив Святіший Отець не є лінійною: на шляху «Католицької Акції», як і на шляху самої Церкви, були і є часи піднесення і глибокої дезорієнтації. В періоди кризи чи труднощів приходить спокуса закритися в собі, чекаючи на кращі часи. Але притча про таланти показує, що відбувається, коли ця спокуса вкорінюється і перетворюється на спосіб життя.

Наступник святого Петра зазначив, що для того, аби не піддаватися цій спокусі, «потрібно пам’ятати, звідки ми походимо й куди прямуємо». А коріння «Католицької Акції» міститься в самому лоні Католицької Церкви; ця організація не має ні засновника, ні особливої харизми. Її мета – та сама, що й Церкви: євангелізація, тобто звіщення Євангелія всім людям у всіх сферах життя.

Глобалізація і пізнання коріння

В контексті триваючої пандемії Єпископ Риму зазначив, що все людство страждає однаковою мірою. «Уразливість, – пояснив він, – змогла подолати все те, що нас поділяло й вчиняло нас нерівними. Ми виявили, що наші потреби однакові, навіть якщо наші можливості відмінні».

Папа зазначив, що в контексті глобалізованого світу, з його успіхами й недоліками, місія «Католицької Акції» полягає в тому, аби відкривати, «звідки бере початок життя та історія наших народів». Він пояснив, що члени цього мирянського руху повинні перебувати там, де вони є, не втікаючи від своїх зацікавлень, турбот, від своїх найглибших ран і найбільших тривог. «Ми знаємо, – пояснив він, – що немає більшої бідності, ніж не мати Бога, тобто, жити без віри, яка дає сенс життю, без надії, яка дає сили працювати, без усвідомлення, що нас любить хтось, хто не розчаровує. Це те місце і це люди, де “Католицька Акція” має виконувати свою місію».

Сопричастя як протиотрута байдужості

Єпископ Риму підкреслив, що відповіддю на глобалізацію байдужості повинна бути діяльність, спрямована на будування мостів та сопричастя. «За своєю місією Церква є сопричастям, – пояснив він. – Сопричастя – це не ідея, а реалізація, а місія – це не один з багатьох видів діяльності, а суть церковного життя». Для «Католицької Акції» це повинно виявлятися у сопричасті з дієцезальним душпастирством, а також у формації, що має місійне спрямування.

Завдання євангелізації, як пояснив Папа, належить кожній охрищеній людині, а «Католицька Акція» повинна створити простір для свідчення, для місіонерської євангелізації, допомагаючи Церкві сповняти свою місію: служити людству, включеному в Христову Церкву, що реалізується у власній дієцезії, на своїй парафії, у досконалому сопричасті з Вселенською Церквою.

Три заохочення на завершення

На завершення Папа Франциск побажав членам «Міжнародного форуму Католицької Акції» три речі: щоб вони сприяли братерству й соціальній дружбі як засобам відбудови пораненого світу; щоб сіяли в серцях людей переконання про те, що справжня християнська духовність – це та, що починається з Блаженств і реалізується в повчанні Христа про те, що нас судитимуть за нашими ділами милосердя (Мт 25); та щоб всі їхні починання здійснювалися в дусі Церкви, яка виходить назовні, яка живе радістю євангелізації.
Новини з Ватикану 18:01 Вівторок 0 120 Рапорт про зловживання в Мюнхені. Бенедикт XVI роз’яснює свою заяву Коли він був архієпископом Мюнхена і Фрайзінґа, як зазначається в заяві, він брав участь, всупереч сказаному раніше, в засіданні щодо священика, обвинуваченого в зловживаннях, але тоді не говорилося про його залучення в душпастирство. Папа-емерит, вибачаючись за помилку, старається якнайшвидше прочитати понад 1000-сторінковий рапорт і залишить деталізовану заяву.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.