Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Другий день Пленарного засідання Конференції єпископату
09:59 Субота 0 572
27-11-2021, 09:59

Другий день Пленарного засідання Конференції єпископату

У Брюховичах, під Львовом, на території Вищої духовної семінарії Св. Йосифа відбувається 56 Пленарне засідання Конференції Римсько-Католицьких єпископів України. 
Перший день засідання був присвячений зустрічі з Апостольським Нунцієм архієпископом Вісваладсом Кульбокасом та представленню справ окремих комісій в складі Конференції. 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Другий день зустрічі єпископів розпочався Святою Месою, яку очолив ординарій Луцький єпископ Віталій Скомаровський, який виконує обов'язки секретаря Конференції. 


Проповідь виголосив ординарій Харківсько-Запорізький єпископ Павло Гончарук. Проповідник зосередився на питанні влади, яку кожен отримав від Бога. Це не лише єпископська влада, а й влада приймати життєві рішення. Слово Боже говорить, аби ми вважали на себе, адже майбутнє залежить від того, які рішення ми приймаємо сьогодні. Єпископ заохотив придивитись до свого покликання, яке полягає, в першу чергу, на глибоких відносинах з Господом. Можна займатись багатьма справами, але вони не будуть найважливішими. Потрібно перебувати у постійній присутності Господа, на молитві. Добре, коли ввечері, під час іспиту совісті поставимо собі два питання: що я сьогодні робив? чи те, що я робив, відповідає тому ким я є, моєму покликанню?


Після Святої Меси з семінаристами та викладачами місцевої духовної семінарії зустрівся Апостольський Нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас. Він скерував до них коротку промову та уділив благословення. 


27 листопада відзначається День пам'яті жертв Голодомору. З цього приводу єпископи у своєму зверненні заохотили вірян не лише молитись за всіх загиблих під час геноциду, а й з покорою і вдячністю споживати щоденний хліб, сумлінно і чесно працювати для блага сімей і Батьківщини, уміти ділитися з потребуючими нашої допомоги.


Після молитви та сніданку єпископат розпочав засідання. 

Єпископ Яцек Пиль ОМІ, який не зміг прибути на засідання, а брав участь дистанційно, представив діяльність Комісії у справах літургії та питання опрацювання церковного календаря.

Єпископ Павло Гончарук представив програму підготовки капеланів, яка передбачає підготовчі курси для військових капеланів, які могли би служити військовим і на фронті, і в тилу, а також допомогти їхнім рідним. Було представлено виклики, які існують у в'язничному капеланстві та інших. 


Єпископ Віталій Кривицький SDB представив діяльність Комісії «Церква-Держава», а особливим чином зустрічі, що відбулись протягом останнього часу, наголошено на потребі співпраці Комісії з куріями окремих дієцезій. Говорячи про діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка цього року відзначає 25-річчя існування. Звітуючи про діяльність Комісії у справах засобів масової інформації, єпископ Кривицький представив проміжковий звіт у справі створення нового сайту Римсько-Католицької Церкви в Україні та Конференції єпископату. «Черговий раз я запросив єпископів до очолювання Святої Меси, яка звершується у київському костелі св. Олександра у Києві щонеділі о 12:30 та транслюється на всеукраїнському каналі UA:Перший», - підсумував єпископ. 

Інформація оновлюється. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.