Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 грудня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 294
2-12-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 3 грудня, п'ятниця

Передумовою оздоровлення двох сліпців була їхня міцна віра, яку видно вже навіть із того, як вони зверталися до Ісуса: називають Його «Господом», «сином Давида», тобто визнають у Ньому обіцяного Месію-Спасителя (всі знали, що Месія буде походити з роду Давида). Ісус теж підкреслює зв’язок між вірою сліпців і чудом, що сталося: «Нехай вам станеться за вашою вірою!» Віра є запорукою чуда. Людина без віри не помітить чуда, навіть якщо воно станеться з нею самою чи з її близькими.
СВ. ФРАНЦИСКА КСАВЕРІЯ, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Святий Франциск, іспанець, познайомився у Парижі зі святим Ігнатієм Лойолою, засновником Товариства Ісуса. Під його впливом св. Франциск став одним з його ревних співпрацівників у новоутвореному ордені. Посланий на місію до Індії, він привів до християнства велику кількість її мешканців. Далі розпочав євангелізацію Японії. Мав намір побувати у Китаї, але Бог покликав його до вічності на острові Санцян поблизу Кантону 3 грудня 1552 року. Надзвичайна апостольська плідність була результатом його глибокого внутрішнього життя і вірності духовним вправам. Святий Франциск Ксаверій є покровителем католицьких місій. Його спомин нагадує нам обов’язок підтримування місій молитвою і жертвою.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, я між народами Тебе прославлю * і сповіщу моїм братам про Твоє Ім’я.

КОЛЕКТА
Боже, Ти проповідуванням святого Франциска Ксаверія набув собі численні народи, † дай усім вірним палати такою ж ревністю в поширенні віри, * щоб повсюди свята Церква раділа новим потомством. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 29, 17-24
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь Бог: «Хіба не трошки ще, не трішечки, і Ліван перетвориться на сад, а сад вважатимуть за ліс? Того дня глухі почують слова книги, очі сліпих прозріють із темряви та пітьми. І бідні дедалі більше у Господі веселитимуться, і найубогіші з людей радітимуть Святим Ізраїля. Адже гнобителя не стане, глузливий ізникне, пропадуть усі, хто очікував неправди, хто спонукав ближнього грішити словами, хто наставляв судді пастку в брамі й праведного набік відсував нікчемними словами. Тому так говорить Господь, який відкупив Авраама, домові Якова: “Яків не буде більше стидатися, обличчя його більше не червонітиме. Але, коли він побачить діло рук Моїх, буде серед себе святити Моє Ім’я; Святого Яковового будуть святити, Бога Ізраїлевого жахатись. Ті, які блукають духом, – мудрості навчаться, і ті, які ремствують – розуму наберуться”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 13-14
Бог – моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя †
я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось Господь наш прийде у потузі
і просвітлить очі слуг своїх.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 27-31
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, як Ісус проходив, за Ним пішло двоє сліпих, котрі  голосно гукали: «Помилуй нас, Сину Давидів!» Коли ж увійшов Він до хати, сліпі  підійшли до Нього. Ісус сказав їм: «Чи ви вірите, що Я можу це зробити?» Вони відповіли Йому: «Так, Господи!» Тоді  Він доторкнувся до їхніх очей, промовивши: «Нехай вам станеться за вашою вірою!» І відкрились їхні очі. Ісус суворо наказав їм: «Глядіть, щоб ніхто не довідався!» Вони ж, вийшовши, розголосили про Нього по всій тій землі. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Франциска Ксаверія, місіонера Індії та Китаю, покровителя місій, довіримо Господу всю місійну працю Церкви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його місіонерська праця принесла щедрі плоди зростання побожності всього людства.
2. Молімося за місіонерів і священиків, які працюють далеко від своєї батьківщини, щоби добрий Господь обдарував їх здоров’ям і своїм благословенням.
3. Молімося за місії в Індії та Китаї, щоб ці країни відкрилися перед Христом.
4. Молімося за країни, в яких переслідують християн, щоб наші брати у вірі отримали повну свободу віросповідання.
5. Молімося за померлих, щоби Бог, який прощає безмежно,  помилував їх і допустив їх до участі в небесній трапезі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнським життям також були місіонерами Господньої любові.
Боже, Ти дав нам святого Франциска Ксаверія як взірець апостольської ревності; вислухай наші молитви і вчини нас своїми апостолами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які ми складаємо в день спомину святого Франциска, † і вчини, щоб так як він, спраглий спасіння людей, вирушив у далекі краї, також і ми успішно свідчили про Євангеліє * та разом з братами у вірі поспішали до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Cвятих № 34-35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі, – говорить Господь; * і що ви чуєте на вухо, голосіть з покрівель.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, нехай Твої тайни розпалять в нас вогонь тієї любові, якою палав святий Франциск задля спасіння людей, † щоб ми, достойно йдучи за нашим покликанням, * разом із ним отримали нагороду, обіцяну добрим працівникам. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.