Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 18 листопада – довільний спомин бл. Кароліни Кузкувни, мучениці
08:00 Четвер 0 1 178
18-11-2021, 08:00

18 листопада – довільний спомин бл. Кароліни Кузкувни, мучениці

​​​​Народилася Кароліна Кузка або Кузкувна 1898 р. в глибоко побожній родині, в селі Вал-Руда (Польща). Мати походила зі знатного роду Боженцьких, однак родина Кароліни мала лише невелику частину землі, з якої годувались.
Змалку дівчинка зростала в атмосфері глибокої віри – вдома частенько збиралисяь сусіди на спільну молитву, читання Біблії та релігійних творів, співи Гірких жалей, колядок та релігійних пісень. Сама Кароліна була спрагла молитви і не полишала свого розарію. Допомагала батькам доглядати за молодшими братами і сестрами (в родині було 11 дітей), працювала у полі та щодня приходила на Святу Месу. Мала здібності до навчання, була вправною у рукоділлі.

В 1911 р. закінчила середню школу та пройшла дворічний додатковий курс навчання. Отриманими на катехезах знаннями охоче ділилася серед родини та дітей у рідному селі, згодом стала завзятою проповідницею.

Кароліна часто відвідувала хворих та прикутих до ліжка. Маючи нагоду, неодноразово допомагала їм підготуватися до останньої сповіді та Причастя. Була покірною батькам та чутливою до нещастя інших, однак, коли мова йшла про висміювання, приниження когось, чи навіть насилля – відразу ставала на захист, обурена несправедливістю. Все, що робила, було сповнене мудрості. Знала свої недоліки і ретельно над ними працювала. Належала до Товариства поміркованості та Апостольства молитви.

Восени 1914 р. сталася спроба зґвалтування дівчини одним із солдат царської армії, що зайшли до села. Це відбувалося в лісі, куди вояка затягнув Кароліну. Дівчина опиралася і отримала удар шаблею. Її тіло знайшли за два тижні. Дівчину одразу почали називати мученицею.

Беатифікована в 1987 р.

Зображується в простому вбранні, часто – в білій сукні. Атрибути – пальмова гілка, розарій.

Покровителька жертв насилля.

Уклала Юлія Бойко 
Святі дня 08:20 Середа 0 1 029 24 листопада – обов’язковий спомин святого Андрія Дунга Лака і сподвижників, покровителя рідних домівок Тен Ан Дунг (бл. 1795–1839) народився в бідній нехристиянській родині на півночі В’єтнаму. У пошуках праці сім’я переїхала в Ханой, коли майбутньому святому було 12 років, і там познайомилася з катехитом, який не тільки матеріально її підтримував, а й викладав основи християнської віри.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.