Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Всеукраїнська Рада Церков зустрілась з Денисом Шмигалем
12:00 Четвер 0 280
2-12-2021, 12:00

Всеукраїнська Рада Церков зустрілась з Денисом Шмигалем

1 грудня відбулась зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем'єр-міністром України та представниками деяких міністерств. Під час зустрічі було обговорено низку важливих для суспільства та релігійних спільнот питань.
Це вже п'ята зустріч ВРЦіРО з діючим Прем'єр-міністром України. На зустрічі також були присутні Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, представники Міністерства енергетики й Міністерства соціальної політики.

Фото: Урядовий портал

Римсько-католицьку Церкву представляв єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирський та голова Комісії «Церква-Держава» при Конференції єпископату України. 

Одне з важливих питань, яке обговорювалось під час зустрічі – розробка державної сімейної політики. Зокрема, мова йшла про такі питання як подолання демографічної кризи, вирішення проблеми соціального сирітства та комерційного сурогатного материнства. Коли  йшлося про створення державної служби у справах дітей, релігійні діячі наголосили на необхідності збереження служби, яка би займалась питаннями і сім'ї, і дітей.  

Учасники зустрічі також обговорили питання тарифів на природний газ. Релігійні діячі наголосили на потребі збереження для релігійних організацій, які не є бізнес-структурами, адекватних цін на газ. 

Під час обговорення окремих питань Земельного кодексу України, ВРЦіРО виступила за збереження за релігійними організаціями права на постійне користування земельними ділянками. 

Фото: Інститут релігійної свободи

Всеукраїнська Рада Церков ще раз висловила свою позицію щодо питання державного фінансування стрічки «Мій юний принц», яка пропагує одностатеві відносини та ображає почуття християн. Релігійні діячі висловили стурбованість через повідомлення офісу Президента про необхідність ратифікації Стамбульської конвенції, яка не є ефективним знаряддям у протидії домашньому насильству в Україні.  

Під час зустрічі виникло питання медичного забезпечення для священиків та богопосвячених осіб іноземного походження, які здійснюють служіння в Україні та не мають можливості укласти договір із сімейним лікарем. «Священики та богопосвячені особи, залишаючи свою рідну країну, також відмовились від того медичного забезпечення та комфорту, які їм гарантувала їхня батьківщина. Через своє служіння в Україні священики, монахи чи монахині допомагають не лише католикам, а й відкриті на всіх потребучих, незалежно від конфесії. Вони надають духовну опіку та підтримують соціальні харитативні проєкти», – підкреслив єпископ Віталій Кривицький SDB. 

Нагадуємо, на сьогоднішній день Головуючим ВРЦіРО є президент Українського Біблійного Товариства Григорій Комендант. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у 2021 році відзначає 25-річчя своєї діяльності.  
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.