Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Доля однієї країни не може не залежати від долі інших
11:02 Субота 0 120
4-12-2021, 11:02

Папа: Доля однієї країни не може не залежати від долі інших

У посланні учасникам «Середземноморських діалогів», організованих Міністерством закордонних справ і міжнародної співпраці Італії, Папа Франциск нагадує про взаємозалежність у світі, наголошуючи, що жодна країна не повинна залишитися наодинці перед обличчям проблем регіону.
Про це пише Vatican News.

«Явище міграції ще раз показує нам, що все взаємопов’язане та попереджає нас, що стабільне рішення вимагає підходу, здатного рахуватися з багатьма аспектами, пов’язаними з ним, і які діалоги під час цієї конференції можуть висвітлити», – пише Папа Франциск учасникам VII Конференції «Rome MED Dialogues» (Римські діалоги Середземномор’я), яку щорічно, починаючи від 2015 року, організовує італійське Міністерство закордонних справ та Інститут Студій Міжнародної Політики.

Небезпечна мутація поняття незалежності

Святіший Отець пише про те, що Середземне море й надалі зберігає геополітичну важливість, будучи «місцем пограниччя, й, отже, зустрічі трьох континентів». Тож взаємне сполучення, зосереджене на цьому морі, показує нам, і не лише символічно, наскільки «вся планета є великим спільним домом і що доля однієї країни не може бути незалежною від долі інших». «Зрештою, – додає він, – саме поняття незалежності небезпечно змінюється. Якщо в минулому воно означало, насамперед, законну претензію на автономію щодо втручання чи окупації інших держав, в сучасну епоху незалежність набирає значення “байдужості” та “незацікавленості” долею інших народів».

З цього виникає необхідність, аби політика й дипломатія докладали зусилля, щоб глобалізація не перетворилася в «глобалізацію байдужості». І нагальність цих зусиль відчувається сьогодні, коли бачимо дедалі очевидніші прояви кризи, зокрема, екологічної та пандемічної, через яку не те що держави, «але й континенти не можуть прямувати вперед, ігноруючи одні одних».

Виклики Середземномор’я

Вищесказане, за словами Папи, ще більше стосується середземноморського простору, що вимагає «не індивідуального та егоїстичного, але спільного підходу», що охоплює всі країни, береги яких омиває це море, і також ті, яких середземноморська політика різним чином торкається, підходу, здатного «розвіяти численні регіональні конфлікти», які з моря поширюються на континенти.

Серед різних проблем, які зосереджені в Середземномор’ї та вимагають далекоглядного політичного бачення, до краю нагальною Папа назвав проблему міграції. «Події цих років дедалі більше підтверджують, що ефективне втручання може походити лише зі спільних зусиль, які не обмежуються тільки прибережними країнами, але поділяються відповідними континентами. Ніхто не повинен залишитися наодинці у вирішенні цієї величезної проблеми. Всі повинні почуватися відповідальними», – наголосив він, підкресливши, що Середземномор’я також перебуває у центрі постійної уваги Церкви.


Новини зі світу 18:01 П'ятниця 0 134 У Бірмі армія атакує християнських біженців Від минулого тижня конфлікт у Бірмі знову загострився. В понеділок армія атакувала табір біженців поблизу Лойкау, столиці штату Кайя, на сході країни. Військові проводили облави, під час яких загинули дві сестри 18 та 7 років та 50-літній чоловік. Архиєпископ Марко Тін Він черговий раз закликав до миру.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.