Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відтепер чернець-несвященник може очолювати монаше згромадження
15:30 Четвер 0 184
19-05-2022, 15:30

Відтепер чернець-несвященник може очолювати монаше згромадження

Рішення Папи, що набирає чинності після публікації, стосується інститутів богопосвяченого життя латинської Церкви, а кожен окремий випадок оцінюватиме Конгрегація Інститутів богопосвяченого життя і Товариств апостольського життя.
Про це пише Vatican News.

Також і ченці, які не є священниками, зможуть за певних умов бути призначеними або обраними вищими настоятелями клирицьких інститутів богопосвяченого життя чи товариств апостольського життя. Йдеться про інститути латинського обряду, що підпорядковані Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя і Товариств апостольського життя. Відповідний рескрипт за підписом очільників цієї дикастерії оприлюднено в середу, 18 травня 2022 року.

Досі такі згромадження чи товариства могли очолювати лише пресвітери, а брати з довічними обітами щонайбільше могли бути радниками вищого настоятеля. В рескрипті зазначається, що Папа надав Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя повноваження авторизувати призначення чи обрання співбратів, які не є священниками, на служіння вищих настоятелів.

Документ, що складається із чотирьох параграфів, розглядає різні рівні авторизації на таке призначення, починаючи між «місцевого настоятеля» до «вищого настоятеля», або ж обрання «вищим модератором чи вищим настоятелем». У випадку, якщо йдеться про вищих настоятелів, кожну окрему ситуацію і мотиви такого рішення оцінюватиме Конгрегація Інститутів богопосвяченого життя й Товариств апостольського життя, яка повинна надати письмову згоду на таке призначення.

Документ набирає чинності в день його оприлюднення.
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 63 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.