Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Складні питання: чому розлучення у Церкві неможливе?
10:00 Четвер 0 158
19-05-2022, 10:00

Складні питання: чому розлучення у Церкві неможливе?

Катехеза на Veritas від о. Сергія Герзанича, парафіяльного адміністратора м. Рахів та смт. Ясіня Мукачівської дієцезії. 
Інститут родини включає у себе й інститут подружжя.

Канонічне право говорить, що подружній союз, посередництвом якого чоловік і жінка встановлюють між собою спільноту всього життя був піднятий Господом Христом в достоїнство Таїнства.

Подружжя - це інститут (структура), союз, укладений подружньою згодою.

Подружня згода робить цей союз нерозривним, нероздільним: двоє вирішують і до кінця свого життя бажають бути один із одним. І, напевно, проблема багатьох є у тому, що ця згода, яка укладається, береться чисто як момент укладення подружжя. Але ця згода є моментом на ціле життя – до кінця свого життя людина дає згоду бути з іншою людиною. Найважливіший аспект цього - благо (добро) подружжя на все життя. 

Канонічне право виключає розривність або розірвання цієї згоди (союзу), укладеного на все життя. Єдине, що дозволяє канонічне право у певний момент - це сепарація (відділення двох, коли є неможливим спільне життя, коли подружжя є у важких обставинах, і коли зцілити його неможливо). Сепарація - це життя порізну, самотньо, не утворюючи нових стосунків з іншою особою. 

У суспільному житті часто плутають питання розлучення і питання ануляції шлюбного зв’язку.

Ануляція – поняття, яке звучить, як визнання (проголошення) подружнього зв’язку, як такого, що не відбувся.

Коли на момент укладення шлюбу є певні перешкоди, і в судових процесах церква визнає, що такий шлюб був недійсним і не був сформованим.

Розлучення в Церкві є неможливим. 

Ми говоримо про духовну печать Таїнства: двоє кладуть один на одному печать вірності, довіри, розвитку, зростання. І коли доходить до складних моментів, то не є можна сказати, що через кілька років ми розпізнали про неможливість подальшого життя.

Саме Таїнство має в собі зміст дороги спасіння один для одного.

Коли є розлучення цивільне, з часом люди входять у нові стосунки.

Церква добре розуміє важкість і болісність таких моментів, але єдиною її відповіддю є - розлучення є неможливим, якщо цей союз між чоловіком і жінкою був укладений законно і був підтверджений, наповнений. Церква каже: ви маєте робити все, щоб цей союз був наповнений і тривав.

В основі всього стоїть сутність Божого Письма і Божого об’явлення.

Подружній Союз – це момент, який укладається між двома: не священник укладає цей союз, але двоє, які своєю згодою кажуть бути до кінця життя разом, і зобов’язуються допомагати один одному витримати у вірності, у подружній нерозривності до смерті бути «для тебе життям, родиною, і підтримкою».

Коли є вкрай складні моменти, є можлива сепарація (роздільне проживання), але не є можливим розлучення.

Джерело: Veritas
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.