Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Ґаллаґер: бачити війну по телевізору не те саме, що торкнутися дійсності
11:02 П'ятниця 0 101
20-05-2022, 11:02

Архієпископ Ґаллаґер: бачити війну по телевізору не те саме, що торкнутися дійсності

В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами поділився першими враженнями від візиту в Україну.
Про це пише Vatican News.

Страждання народу, спричинене війною та рішучість Святого Престолу в тому, щоби зробити все можливе для досягнення миру. Ці теми були в центрі уваги інтерв’ю, яке архієпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, залишив за підсумками першої частини свого візиту в Україну, що розпочався 18 травня 2022 року. З ним спілкувався о. Маріуш Кравєц.

Відповідаючи на запитання про головну мету візиту, очільник ватиканської дипломатії зазначив, що початково йшлося про візит-відповідь на візит міністра закордонних справ України до Ватикану, здійсненню якому завадив початок війни, а згодом те, що архфєпископ захворів на коронавірусну недугу. Врешті, було погоджено дату 20 травня.

«Але як відомо, тепер не є легко потрапити в Україну, до Києва і до Львова, потрібно багато часу, але це також дає можливість зробити деякі візити, порозмовляти з різними людьми», – сказав архієпископ Ґаллаґер, згадуючи про зустрічі з католицькими ієрархами двох обрядів і про відвідини деяких церковних структур, які приймають біженців. «Мені дуже сподобалося те, що я побачив, як Церква відповіла на цю жахливу гуманітарну кризу. Це Церква, яка повністю ототожнюється зі своїм народом і старається відповісти на його потреби, щоби допомогти всім, не лише католикам», – додав він.

Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами також визнає, що побачив напруженість, непевність між людьми, бо «невідомо, що станеться у майбутньому». «Ми є свідками страждання біженців, які були змушені все залишити і прибути на захід країни, й це особливо важко через це, що в основному йдеться про жінок, дітей і підлітків, – пояснив він. – Тепер вони в безпеці, але проблем не бракує». «Я ніколи не був в Україні, я зустрічався з різними представниками в Римі, але це не те саме, що бути тут. Бачити війну по телевізору – це одне, але торкнутися цієї дійсності – інше. Хочу також виявити підтримку й солідарність від імені Святішого Отця».

Відповідаючи на запитання про те, що ще Святий Престол може зробити для миру в Україні, очільник ватиканської дипломатії повторив, що Святий Престол і сам Святіший Отець готові зробити все можливе, й тривають дипломатичні контакти, як з українською владою, так і – через Посольство – деякі контакти з Москвою.

«Святий Престол бажає й надалі заохочувати надсилання гуманітарної допомоги, посилюючи, водночас, чутливість міжнародної спільноти, бо це завжди є потрібним», – сказав архиєпископ Ґаллаґер, пояснюючи, що на жаль, як це можна побачити на прикладі інших конфліктів, через деякий відрізок часу настає втома в несенні підтримки народові, який переживає труднощі. Тому звучать постійні нагадування з уст Папи, заохочення до молитви, заклики покласти край війні. «Ми й далі рухатимемося в цьому напрямку», – підсумував він.
Інтерв'ю 16:00 П'ятниця 0 146 Папа про кризи сучасного світу, найдраматичніша з яких – війна В інтерв’ю для інформагентства «Télam» Папа Франциск вкотре наголосив, що конфлікти народжуються внаслідок відсутності діалогу та висловлює розчарування нездатністю ООН зупинити їх. Підводячи підсумки понад дев’яти років понтифікату, Святіший Отець зазначив, що він діяв як каталізатор побажань Колегії Кардиналів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.