Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Фільм «Вірити» переглянули англійською та польською мовами у столиці Євросоюзу
14:00 Понеділок 0 216
11-10-2021, 14:00

Фільм «Вірити» переглянули англійською та польською мовами у столиці Євросоюзу

У Брюсселі з 8 по 13 жовтня 2021 року відбувається зустріч молодіжної європейської комісії у справах молоді і покликань. Участь у ній беруть Місіонери Облати Марії Непорочної та молодь з різних європейських країн: Франції та Бенілюксу, Швеції, Чехії, Румунії, Іспанії, Франції, Італії, Німеччини, Ірландії, Англії, Польщі та України. Нашу країну від імені Вищих настоятелів Європи представляє о. Павло Вишковський ОМІ.
На зустрічі, зокрема, відбулася презентація художнього фільму «Вірити» англійською мовою. Після перегляду молодь ділилася своїми враженнями, стверджуючи, що вона досі не знала історію Церкви у Східній Європі.


«Сьогодні в європейських країнах Церква часто зазнає нападів через невідповідну поведінку одного священика, його вину поширюють на всіх священнослужителів, а часто і на всю спільноту Церкви. Натомість бракує свідчень віри, які показує цей фільм, тому добре, що ми його тут побачили. Його потрібно перекладати іншими мовами та демонструвати в інших країнах світу», – сказав Валентин, представник молоді з Німеччини.

У неділю, 10 жовтня 2021 року, після Євхаристій у парафії Пресвятої Трійці, що при Нотр-Дам-де-ла-Шапель – одному з найбільших католицьких храмів у Брюсселі, відбувся показ художнього фільму «Вірити» польською мовою. Щоб його оглянути, зібралося чимало парафіян польської католицької місії в цьому місті, якою опікуються Місіонери Облати Марії Непорочної. Окрім цього на показі фільму був єпископський вікарій дієцезії Малін-Бруссель о. Ерік Матхеус та представники Апостольської Нунціатури в Бельгії. Перед переглядом о. Павло коротко розповів історію створення фільму та пояснив важливі історичні дати, про які згадано у кінострічці.


Крім того, у неділю, 10 жовтня 2021 року, о. Павло Вишковський ОМІ проповідував Боже слово в парафії св. Єлизавети, що у Щаербек (Брюссель) та в парафії св. Ламберта в Лувен. Він також згадав про події, пов’язані з поверненням храму св. Миколая римсько-католицькій парафії, зокрема про пожежу та труднощі з поверненням храму парафії. Одразу після проповідей вірні підійшли до о. Павла, запевняючи, що вони молитимуться на розарії в намірі повернення храму впродовж усього жовтня.

Також настоятель цих парафій та координатор Польської Католицької Місії в Бельгії о. Дам'ян Копито ОМІ підтвердив що молитимуться у жовтні в намірі повернення храму св. Миколая парафії.

Нагадуємо, 8 вересня розпочався Розарієвий Єрихон в намірі повернення костелу св. Миколая вірянам. Цілодобова розарієва молитва завершиться 13 жовтня Святою Месою у нижньому храмі парафії о 18:30.   
Новини зі світу 10:00 Вівторок 0 162 Ввірення народу і Церкви в Польщі св. Йосифу 7 жовтня у санктуарії св. Йосифа у Калішу (Польща) відбулося урочисте ввірення Церкви в Польщі та польського народу святому Йосифу. Ця ініціатива «вписується» у відзначення Року св. Йосифа, який у грудні минулого року проголосив папа Франциск.