Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Посланець Папи у Львові: «Продовжуйте бути мужніми й сильними — і Україна відродиться!»
13:01 Четвер 0 258
19-05-2022, 13:01

Посланець Папи у Львові: «Продовжуйте бути мужніми й сильними — і Україна відродиться!»

18 травня 2022 року в Україну з робочим візитом прибув архієпископ Пол Річард Ґаллагер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами.

Про це пише CREDO.

Голова ватиканської дипломатії спершу приїхав до Львова, де зустрівся з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським, який виконує обов’язки Голови Конференції римо-католицьких єпископів України, та його єпископом-помічником Едвардом Кавою, а також з архієпископом Ігорем Возняком, очільником Львівської архієпархії УГКЦ.


Після офіційних зустрічей архієпископ Ґаллагер у супроводі архієпископа Мечислава Мокшицького, посла України при Ватикані п. Андрія Юраша та очільника Львівської ОВА Максима Козицького відвідав два осередки для вимушених переселенців: один при парафії св. Йоана Павла ІІ у Сокільниках, а другий при монастирі св. Йосифа, який сестри-бенедиктинки мають у с. Солонці.


Монсеньйор Ґаллагер поспілкувався з українцями, які через війну втратили житло, роботу і поки не мають куди повертатися. Люди ділилися з високими гостями своїми, часто дуже драматичними, історіями, які змушували дорослих чоловіків потай втирати сльози співчуття і зворушення.

У парафії св. Йоана Павла ІІ гостя привітали хлібом-сіллю та короткою виставою з глибоким і дуже символічним змістом.


Звертаючись до мешканців Центру св. Йоана Павла ІІ, архієпископ Ґаллагер сказав: Любі браття і сестри! Для мене велика радість, що я можу бути тут сьогодні з вами. Я приїхав в Україну від імені Папи Франциска. Перебуваючи тут лише декілька годин, я вже став свідком ваших страждань — але також і великої відваги українського народу. Я приїхав переказати вам слова підтримки від Святішого Отця та висловити нашу солідарність. Сподіваюся, що з вірою в Христа, який присутній тут, посеред вас, та з підтримкою цілого світу ви здолаєте всі труднощі. Папа Франциск шле вам своє благословення; він знає про всі жахіття, які діються в Україні останні два місяці. Він також знає, що ви сильний та шляхетний народ. Ми молимося за тих, хто загинув і за тих, хто так, як і ви, втратили свої домівки. А ви продовжуйте бути мужніми та сильними — і Україна постане знову, як ми це бачили сьогодні у короткій виставі перед храмом. Нехай ваші діти ростуть сильними, віруючими і прекрасними. Увесь католицький світ молиться за вас. Ми всі з українським народом, ми з вами!


У Солонці достойних гостей привітала настоятелька монастиря св. Йосифа с. Бернадета разом із новими мешканцями їхньої обителі. Сестра показала, в яких умовах живуть гості монастиря, розповіла, як вони дають собі раду й чим займаються сестри разом із новими мешканцями, які стали на час війни членами їхньої бенедиктинської родини.


Архієпископ Ґаллагер розповів, що виріс в Англії, при парафії монахів-бенедиктинців, і сам майже пішов до монастиря, але передумав і вирішив стати дієцезіяльним священником.


А сьогодні я тут, дорогі брати і сестри у Христі, щоб переказати вам, що Папа Франциск є свідком страждань українського народу в цей час війни і засуджував війну багато-багато разів.

На завершення візиту архієпископ подякував бенедиктинській спільноті за прийняття вимушених переселенців у стінах монастиря та уділив усім благословення. 

Сьогодні, 19 травня, очільник ватиканської дипломатії вирушає до Києва на зустріч із католицькими ієрархами обох обрядів та представниками державної влади.
Новини з України 11:00 Вівторок 0 77 Відбулось паломництво до Божої Матері Зцілення Хворих 2 липня 2002 року, в архідієцезіальний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я, відбулося ІІ паломництво до санктуарію Божої Матері Зцілення Хворих, що у Тартакові на Львівщині.Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.