Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 травня, четвер
19:01 Середа 0 279
18-05-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 19 травня, четвер

(біл) Четвер V Великоднього тижня
Хто ж з нас не хоче бути переповненим радістю? Відповідаючи на це наше прагнення Ісус показує нам взаємозв’язок між радістю, любов’ю та виконанням закону. Христос також зазначає, що хоче нас обдарувати своєю радістю. Що є в ній найважливішим? Глибока єдність з Отцем, яка ґрунтується на взаємній любові. Чи ми прагнемо саме такої радості?

АНТИФОН НА ВХІД:
Заспіваймо Господу славно, бо прославився. * Сила і міць моя – Господь, * Він став мені рятунком. * Алілуя.

КОЛЕКТА:
Боже, завдяки Твої й благодаті грішники стають праведними, а нещасливі знаходять радість; † укріпи в нас діло Твоєї любові та оберігай Твої  дари, * щоб нам, котрим Ти дав виправдання з віри, не бракувало сили витривалості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 15, 7-21
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями після тривалого обговорення Петро, вставши, сказав апостолам і пресвітерам: «Мужі-брати, ви знаєте, що з давніх днів Бог зробив серед вас вибір, щоб через мої уста язичники почули слово Євангелія і повірили. І Серцезнавець Бог засвідчив їм, давши Святого Духа, як і нам; жодної різниці не зробив між нами й ними, вірою очистивши їхні серця. То чому ж тепер випробовуєте Бога, намагаючись накласти учням на шию ярмо, якого не змогли понести ні наші батьки, ні ми? Але по благодаті Господа Ісуса віруємо, що ми спасенні таким самим чином, що і вони». Замовкло все зібрання й слухали Варнаву та Павла, які розповідали, скільки через них зробив Бог знамень і чудес між язичниками. Коли вони замовкли, Яків у відповідь сказав: «Мужі-брати, послухайте мене. Симон розповів, як від самого початку навідався Бог, щоб взяти з язичників народ для свого Імені. І з цим узгоджуються слова пророків, як написано: “Після цього повернуся і відбудую зруйнований намет Давида, і руїну його відбудую, і підніму його, щоб шукали Господа решта людей і всі язичники, над якими закликається Моє Ім’я, – говорить Господь, який чинить це відомим від віку”. Тому я вважаю, що не треба досаждати тим язичникам, які навертаються до Бога, але написати їм, щоби стримувалися від осквернення ідолами, розпусти, задушеного і крові. Адже Мойсей з давніх поколінь має у кожному місті тих, хто проповідує його у синагогах, де й він читається щосуботи». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1-2а. 2б-3. 10
Усім звіщайте про діла Господні.
Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Співайте Господу, *
Його Ім’я благословляйте.
День у день сповіщайте про Його спасіння. *
Звістіть між язичниками Його славу,
серед усіх народів – *
Його діла дивовижні.
Сповістіть між народами: *
«Господь воцарився!»
Адже світ стоїть твердо, – він не похитнеться. *
Він справедливо буде судити народи!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15, 9-11
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Як полюбив Мене Отець, так і Я полюбив вас; тож перебувайте в Моїй любові. Якщо будете зберігати Мої заповіді, то перебуватимете в любові Моїй, так само, як Я зберіг заповіді Мого Отця і перебуваю в Його любові. Це Я сказав вам, щоб Моя радість була в вас і щоб ваша радість була cповнeна». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Зміцнені Божим Словом з вірою волаймо:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його турбота про втілення в життя постанов Другого Ватиканського собору принесла плоди поглиблення релігійного життя всіх християн.
2. Молімося за всі народи світу, щоб пізнали, що Церква дбає про людську гідність і допомагали їй протистояти приниженню людини.
3. Молімося за всі католицькі родини, щоб вони виховували в дітях почуття відповідальності за Церкву.
4. Молімося за катехетів-мирян, які займаються приготуванням вірних до прийняття святих таїнств, щоб вони сумлінно ставилися до своїх обов’язків.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб милостивий Господь простив  їхні гріхи і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірні Божим заповідям, безустанно наповнювались Христовою радістю.
Господи Ісусе Христе, Ти з любові до нас став людиною, навчи нас жити у злагоді та служити один одному. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Боже, Ти чудесним обміном дарів, що відбувається у цій жертві, робиш нас учасниками своєї єдиної і всевишньої божественної природи; † вчини, просимо, щоб ми, пізнавши Твою істину, * поводилися достойно не ї. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Христос умер за всіх, * щоб ті, що живуть, * жили вже не для самих себе, * а для Того, хто за них умер і воскрес. * Алілуя. (2 Кор 5, 15)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Просимо, Господи: будь милостивий до свого народу, який Ти оросив небесними тайнами; * вчини, щоб він, покинувши давні гріхи, жив новим життям. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 16:30 Неділя 0 162 Міць християнства міститься не в пропаганді, а в силі любові. Коментар до Євангелія Міць християнства міститься не в пропаганді, не в багатстві, не у владі, а в силі любові, символом якої стають двоє – бо Христос є поміж ними. Саме у проголошенні любові присутній Господь, тому що Бог є любов, а де є свідчення любові, там є Бог.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.