Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відповідь на заклик Папи: Церква в Україні допомагає біженцям з Афганістану
17:00 Вівторок 0 125
28-09-2021, 17:00

Відповідь на заклик Папи: Церква в Україні допомагає біженцям з Афганістану

«Коли я побачив цих людей, їхню тактовність, то мені було соромно, що перед тим я допускав у своїх думках певну стереотипність», – на цьому наголошує отець В’ячеслав Гриневич, Генеральний Секретар релігійної Місії «Карітас-Спес» РКЦ в Україні, розповідаючи про допомогу афганським біженцям, яку вони надали спільно із «Карітас-України», що представляє УГКЦ, на прохання Апостольського Нунція.
«У цей хвилюючий період, коли бачимо афганців, які шукають притулку, молюся за найбеззахисніших між ними. Молюся за те, аби чимало країн прийняли та захистили тих, які шукають нового життя», – наголосив Папа Франциск після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 5 вересня 2021 року. А у неділю перед тим, скерувавши думку слухачів до подій у Афганістані, Святіший Отець зазначив, що «в історичних моментах як цей, ми не можемо залишатися байдужими».

На цей заклик Папи відгукнулося чимало католицьких організацій в різних країнах світу. Серед них також і благодійні організації Католицької Церкви в Україні: релігійна місія Римсько-Католицької Церкви в Україні «Карітас-Спес» та МБФ «Карітас-України», що представляє УГКЦ.

У телефонному інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Генеральний Секретар «Карітас-Спес» отець В’ячеслав Гриневич SAC, розповів про цю благодійну акцію. Він вказав на те, що його вразила, насамперед, беззахисність цих афганців, які прибули втомленими, виснаженими і мали із собою невелику кількість речей. Дивлячись на них, молодий священик пригадував образ Немовляти Ісуса, якого батьки несуть із собою, втікаючи від переслідувань:Відповідаючи на запитання про те, чи вони спілкувалися з біженцями, отець В’ячеслав розповів про один зворушливий момент під час перших годин їхнього перебування в Україні:Нерідко у країнах, куди прибувають біженці й мігранти, серед місцевих мешканців виникає страх перед ними. Останніми роками українці могли відчути це на собі, емігруючи до різних країн світу. «Коли я побачив цих людей, їхню тактовність, то мені було соромно, що перед тим я допускав у своїх думках певну стереотипність», – зазначає Генеральний Секретар «Карітас-Спес», додаючи, що «шаблонність – це найстрашніше, що може бути в суспільстві»:У більшості випадків стереотипи зникають тоді, коли люди відважуються наблизитися, подивитися одні одним в очі й поспілкуватися, навіть якщо, іноді, це спілкування може мати несловесні форми. Пані Тетяна Калініченко, прес-секретар «Карітас-Спес», розповіла про досвід такого спілкування з афганським хлопчиком, який прибув із своєю мамою.


З їхнього невербального спілкування народився малюнок, який, як зазначила пані Тетяна, став більш промовистим, аніж багато слів:Що спонукає людину, яка має свої клопоти, допомагати іншим? Що може спонукати українське суспільство, в якому вже є чимало своїх проблем, витрачати ресурси на допомогу іншим? На ці запитання, які, можливо, дехто собі ставить, почувши про прибуття афганських мігрантів в Україну, відповідає отець В’ячеслав:За словами Генерального Секретаря «Карітас-Спес», допомога групі біженців стала знаковою не лише тому, що ця подія збіглася з відзначенням 25-річчя їхньої організації, але й тому, що вона стала першою акцією, здійсненою у тісній співпраці з «Карітас України», що представляє УГКЦ:


13:01 Субота 0 71 Президент «Карітас-Спес» о. Петро Жарковський про цьогорічну діяльність Маємо в Україні два осередки Карітас. Це греко-католицький «Карітас-Україна» та римсько-католицький «Карітас-Спес Україна». Маємо сім дієцезій і у кожній єпископ визначає директора локального осередку Карітас. Ми співпрацюємо з кожною дієцезією, розробляємо різні проєкти у різних напрямках – діти-сироти, будинки для літніх людей та інше. Час ставить перед нами різні виклики і маємо постійно вчитися та розвиватися. Тому щороку, навесні та восени ми маємо такі пленарні зустрічі з регіональними директорами Карітасу і з активними директорами парафіяльних осередків.
Інтерв'ю 14:01 П'ятниця 0 167 Сестра Ліджі Паяпілі: «Богу не байдужі ваші страждання і труднощі» Сестра Ліджі Пайяпілі SJSM розповіла про те, що немає такої молитви, яку б Бог не почув, а також свій особливий духовний досвід, коли почула послання від Бога про важливість Святого Причастя для кожної особи.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.