Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Молитва і піст – це «повстання» проти війни
17:20 П'ятниця 0 165
3-09-2021, 17:20

Молитва і піст – це «повстання» проти війни

Після зустрічі з Папою Франциском засновник Спільноти святого Егідія поділився думками з нашим колегою про значення недільного заклику Святішого Отця до молитви та посту перед обличчям напруженої ситуації в Афганістані.
Про це повідомляє Vatican News.

У наших Церквах надто мало молимося за мир. Якщо малі групи спроможні сіяти терор, малі групи також можуть сіяти мир. Такими думками в інтерв’ю для Vatican News поділився Андреа Ріккарді, засновник Спільноти святого Егідія, одним із напрямків діяльності якої є молитва за мир та сприяння йому в різних ситуаціях конфлікту. В понеділок, 30 серпня 2021 року, Папа Франциск прийняв професора Ріккарді на приватній аудієнції.

Заклики Папи до молитви перед обличчям гуманітарних катастроф

Ця зустріч відбулася після того, як напередодні, промовляючи після молитви «Ангел Господній», Глава Католицької Церкви звернувся із закликом, присвяченим подіям у Афганістані, серед іншого, сказавши: «В історичних моментах як цей, ми не можемо залишатися байдужими: нас цього навчає історія Церкви. Ця ситуація зобов’язує нас як християн. Тому, звертаюся із закликом до всіх посилити молитву та практикувати піст: молитва і піст, молитва і покута. Це час, аби так чинити. Говорю серйозно: посилити молитву та практикувати піст, просячи в Господа милосердя та прощення».

Схожі заклики з уст Папи лунають від початку його понтифікату. Так, 7 вересня 2013 року на площі Святого Петра у Ватикані, з якою єдналися віруючі, не лише католики, з усіх куточків світу, відбувся День молитви й посту в намірі Сирії. З такою ж наполегливістю Святіший Отець закликав 2017 року молитися й постити в намірі Південного Судану та Демократичної Республіки Конго, уражених голодом, експлуатацією та насильством. Тоді також відбулося велике чування у базиліці Святого Петра, а проголошуючи ініціативу, Папа запросив приєднатися до неї представників інших конфесій та релігій «у спосіб, який вони вважатимуть найбільш слушним, але всі разом». Схожу формулу він застосував, запрошуючи до Дня молитви в намірі Лівану, проголошеного на 4 вересня 2020 року.


Молитися за країни, де триває війна

Молитва і піст: дві практики, які навіть в очах деяких віруючих можуть здаватися застарілими перед обличчям океану потреб на цих теренах. «Але молитися та постити зовсім не є анахронічними практиками, ані спіритуалістичними», – підкреслює Андреа Ріккарді в інтерв’ю для Vatican News, додаючи: «Я вважаю, що навпаки, в наших церквах надто мало моляться за мир. В неділю практично ніколи не чути молитви, наприклад, за Афганістан, чи за північ Мозамбіку, де 800 тисяч біженців, чи про численні інші забуті війни». Засновник Спільноти святого Егідія переконаний, що потрібно «кожного дня брати до рук вервицю, називаючи крани, в яких триває війна, та молитися за них», оскільки «молитва – це велика сила».

Професор Ріккарді звернув увагу на те, що в ситуаціях, в яких нам здається, що від нас нічого не залежить, що нічого не можемо зробити, «зроджується почуття безсилля, а з цього почуття безсилля народжується байдужість». Й у глобальному світі, отримуючи новини звідусіль, залишаємося байдужими, бо «здається, що нічого не можемо зробити». «Я ж вважаю, – сказав він, – що в цьому глобалізованому світі кожна людина може щось зробити. Якщо малі групи можуть сіяти терор, малі групи можуть також сіяти мир. І можуть чинити це через молитву, яка разом з постом, що полягає також у відреченні від щоденних звичок, є “повстанням” проти війни, нашим взиванням до Господа, Володаря історії, аби Він відкрив дороги миру й через Свого Духа пробудив добрі бажання в людей, у могутніх, в інституціях».

Мрія про новий пост-ковідний світ

Розповідаючи про розмову з Папою Франциском, засновник Спільноти святого Егідія зазначив, що Святіший Отець глибоко стурбований ситуацією в Афганістані, день за днем уважно слідкуючи за її розвитком. «Але він не полишив мрію та бачення, і про це ми говорили, будувати новий пост-ковідний світ, у якому соціальна солідарність супроводжуватиметься міжнародною солідарністю», – підкреслив Андреа Ріккарді, вказуючи на те, що ми надто часто піддаємося емоціям, пов’язаним із новинами, «забуваючи про те, що переживаємо поворотний момент історії, позначений нагальністю будувати інший світ, ніж той, який існував до цього».
Інтерв'ю 14:01 П'ятниця 0 439 Отець Віталій Козак OCD: «Хочемо, щоб якнайбільше людей дізналися про Бердичівський санктуарій» На початку травня 2021 року, отець Віталій Козак OCD став настоятелем Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію. У розмові з ним говорили про пріоритети на цій посаді, а також про розвиток санктуарію на найближчі роки.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.