Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 липня, четвер
19:01 Середа 0 270
28-07-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 29 липня, четвер

Св. МАРТИ, МАРІЇ і ЛАЗАРЯ (біл) Обов’язковий спомин
Марта була віруючою особою. Від початку життя вірила у Єдиного Бога, котрий вибрав її народ, вивів з єгипетського рабства, посилав пророків і об‘являв правду про Воскресіння. Ісус вимагає чогось іншого. Ісус вимагає віру у Нього! Він питає Марту, чи вона вірить, що ВІН БОГ!

АНТИФОН НА ВХІД
Ісус увійшов до якогось села, * і одна жі нка, на ім’я  Марта, прийняла Його до свого дому . (Пор. Лк 10, 38-39)

КОЛЕКТА
Боже, Твій Син повернув з гробу до життя Лазаря і благоволив гостювати в домі Марти; † вчини, просимо, щоб ми, вірно служачи нашим братам, * разом з Марією удостоїлись сититись роздумами над Його словом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 40, 16-21. 34-38
Читання з Книги Вихід.
Тими днями виконав Мойсей усе, як заповідав йому Господь, так зробив він. Першого дня першого міся­ця другого року поставлено скинію. Поставив Мойсей скинію; і поставив підніжки до неї, і порозставляв дошки її, і позасовував засуви її, і поздвигав стовпи її. І нап’яв намет над скинією, і поклав накриття над наметом звер­ху, як заповідав Господь Мойсеєві. Взяв він Свідоцтво і поклав його в кивот; і приладнав носила до кивота, і поставив віко на кивот зверху. І вніс кивот у скинію, і спустив завісу й закрив кивот Свідоцтва, як заповідав Господь Мойсеєві. Тоді хмара вкрила Намет Зустрічі, і слава Господня сповнила скинію; і не міг Мойсей увійти в Намет Зустрічі, бо на ньому покоїлася хмара, й слава Господня сповнила скинію. І як хмара піднімалася з-над скинії, сини Ізраїля рушали в дорогу в усіх своїх переходах. А як хмара не піднімалась, то й вони не рушали, аж доки вона знову не піднімалась. Бо хмара Господня була над скинією вдень, уночі ж вогонь був над нею, перед очима всього дому Із­раїля, в усіх їхніх мандрівках. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 84, 3-4. 5-6а і 8а. 11
О які любі шатра Твої, Боже!
Моя душа знемагає і лине до дворів Господніх, *
моє серце і моє тіло радіють живим Богом.
Адже й горобець знайшов собі дім, †
і ластівка – собі гніздо, де своїх пташенят розмістить, – *
Твої жертовники, Господи Воїнств, †
мій Царю і мій Боже!
Блаженні ті, які живуть у Твоєму домі: *
вони славитимуть Тебе повіки.
Блаженна людина, сила якої в Тобі, Боже, *
вона все більше й більше набиратиметься сили.
Адже один день у Твоїх дворах, Боже, *
кращий за тисячі.
Я волію бути сторожем на порозі Божого дому, *
ніж в поселеннях грішників жити.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я – Світло для світу!
Хто піде за Мною, той матиме світло життя.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 11, 19-27
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу багато юдеїв прийшло до Марти й Марії, щоб розрадити їх за брата. Коли ж Марта почула, що йде Ісус, то вийшла Йому назустріч. Марі я ж сиді ла вдома. Тож Марта сказала Ісусові: «Господи, якби Ти був тут, не помер би мій брат. Але й тепер знаю, що те, що лише попросиш у Бога, Бог Тобі  дасть». Ісус каже їй: «Твій брат воскресне!» Говорить Йому Марта: «Знаю, що воскресне у воскресі нні, останнього дня». Та Ісус їй сказав: «Я є воскресіння і життя; хто вірить у Мене, – хоч і помре, буде жити. І кожний, хто живе й вірить у Мене, – не помре пові ки. Чи ві риш ти в це?» Каже Йому: «Так, Господи, я повірила, що Ти – Христос, Син Божий, який гряде у світ».  Слово Господнє.

Або:
Лк 10, 38-42
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус увійшов до якогось села, і одна жі нка на ім’я Марта прийняла Його до себе. І в неї була сестра, котра звалася Марі єю, яка, сі вши бі ля ніг Господа, слухала Його слово. А Марта метушилася при багатьох послугах; тож, підійшовши, сказала: «Господи, чи Тебе не обходить, що моя сестра зали- шила мене саму услуговувати? Скажи їй, щоб мені  допомогла!» У ві дповідь Господь сказав їй: «Марто, Марто, ти журишся і клопочешся багато чим, а потрі бне – одне. Марі я ж вибрала кращу частку, яка не відбереться від неї!»  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Свята Марта, Лазар і Марія, як взірець дбайливості та богобоязненості, заохочують нас до молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, немов найдбайливіша Матір, взяла під свою опіку усіх, хто цього потребує.
2. Молімося за наші сім’ї, щоб вірою та взаємною злагодою вони заслужили, як Лазар, Марія та Марта, благодать прийняти у своїх домівках Ісуса.
3. Молімося за всіх жінок, щоб суспільство належно цінувало їхню домашню працю.
4. Молімося за людей, які давно не сповідалися, щоб з Божою допомогою вони покаялися і повернулися до всепрощаючого Отця.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь благоволив прийняти їх до небесних брам.
6. Молімося за нас, щоб ми зрозуміли, що більшою радістю є давати, ніж брати, і служити, ніж приймати чужу послугу.
Господи Ісусе Христе, Ти гостював у Лазаря, Марти та Марії; наві дайся і до наших сердець, в наші оселі, в нашу Вітчизну та вислухай наші смиренні молитви. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, в день святих, проголошуючи Твою чудесність, † смиренно благаємо Тебе, щоб Ти прийняв і наше служіння, * як Ти з прихильністю прийняв їхню послугу любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Сказала Марта Ісусові: * Ти – Христос, Божий Син, * який прийшов у світ цей. (Пор. Йн 11, 27)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай священне прийняття Тіла і Крові Твого Сина відверне нас від усього, що спричиняє наші гріхопадіння, † щоб ми за прикладом святих Марти, Марі ї і Лазаря зростали у щирій любові на землі  * і могли вічно радіти огляданням Тебе у небі. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.