Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 10 цікавих фактів про апостолів Петра і Павла
15:30 Вівторок 0 4 036
29-06-2021, 15:30

10 цікавих фактів про апостолів Петра і Павла

Святі апостоли Петро і Павло відомі у всьому християнському світі. Їхні імена викликають у християн багато асоціацій, саме ці апостоли принесли Добру Новину про воскресіння Господа сотням і тисячам послідовників.
Ісус, кличучи учнів, не зважав ні на їхнє походження, ні на освіту. Апостол Петро був звичайним рибалкою з Віфсаїди Галілейської (Йн 1,44). У Діяннях апостолів євангеліст Лука зауважує, що Петро був людиною «невченою та простою» (Діян 4,13). Але це аж ніяк не завадило Богові зробити рибалку з невеликого міста на північному сході Галілейського моря апостолом.

Павло від народження був мешканцем Рима, що, до речі, не раз рятувало йому життя (Діян 22, 27-28). До того ж він був спадковим фарисеєм, навченим грамоті і всякій мудрості (Діян 26, 5). Кожному християнинові відомо, що основна частина послань святих апостолів складається саме з послань Павла. До речі, апостол Петро автор усього двох послань, записаних Силуаном.

Апостол Павло пише свої послання, Photos.com/Jupiterimages 

Петро не написав Євангелія. Але за його розповідями і проповідями Добра Новина була записана учнем апостола Марком. У другому посланні Петро називає Марка «син мій» (1 Пт 5,13). Імовірно, Марк був ним охрещений. У будинку Марка збиралися християни, і саме до нього Петро попрямував після відомої втечі з в’язниці (Діян 12, 12).

Історія навернення Савла добре відома. Засліплений, він попрямував до Дамаска, де був зцілений. Аж до самої зустрічі з Ананією, що повернув йому зір, Савло нічого не їв і не пив. Цей піст тривав три дні, за числом днів Господа до воскресіння.

Після зцілення Савло повернувся до Єрусалима і намагався приєднатися до апостолів, але досить довго у нього це не виходило: він мав авторитет гонителя християн, а тому його боялися (Діян 9, 26).

Апостол Петро дуже швидко став популярний у народі. Він відкрито проповідував і дуже багато зцілював у Єрусалимі. Люди збиралися на вулицях, «щоб хоча б тінь Петра впала на них» (Діян 5,15).

Петро був одружений, про що ми дізнаємося з Євангелія. Його тещу Ісус вилікував від гарячки. Судячи з усього, його дружина супроводжувала апостола у подальших справах і молитві (Діян 1, 14). Павло був провісником чернецтва. Ідея збереження своєї чистоти для Бога пронизує не одне його послання. Він здійснював подорожі в компанії одновірців і братів у Христі.

Під час подорожі з Варнавою до Лістри Павло зцілив кульгавого. Жителі міста були так здивовані, що вирішили: Павло і Варнава – боги. Варнаву прийняли за Зевса, а Павла – за Єрмія. Жрець Зевса навіть збирався принести на їх честь жертви. Апостолам ледь вдалося переконати жителів у тому, що язичницькі боги не мають з ними нічого спільного (Діян 14, 12-18).

Тими днями, коли проповідь Павла стала широко відома, деякі іудейські заклинателі спробували говорити з бісами: «Заклинаємо вас Ісусом, якого Павло проповідує». На що дух резонно зауважив: «Ісуса знаємо. Павла теж. А ось ви хто такі?» Після чого вселився в одного з заклинателів і неабияк нашкодив іншим.

У своєму другому посланні Петро відгукується про послання Павла як про «важко зрозумілі», що заважає неписьменним і нетямущим у Писанні людям правильно їх розуміти (пор. 2 Пт 3, 16). Сенс послань Павла Петро, звісно ж, сумнівам не піддає, переказуючи їх у декількох рядках: «Але за Його обітницею ми очікуємо неба нового й нової землі, що правда на них пробуває. Тож, улюблені, чекаючи цього, пильнуйте, щоб ви знайшлися для Нього неосквернені та чисті у мирі. А довготерпіння Господа нашого вважайте за спасіння» (2 Пт 3, 13-15).

Під час гонінь, влаштованих Нероном у 60-х рр. І ст., апостол Петро був страчений: розіп’ятий, за його власним вибором, униз головою, бо не вважав себе гідним померти смертю Господа.

За переказами, апостол Павло був обезголовлений: як римському громадянинові йому належала саме така кара. Сталося це також у кінці 60-х рр.


Страти апостолів збіглися як за часом, так і за місцем поховання: вони упокоїлися в Римі.

Найбільший у світі собор у Ватикані носить ім’я святого Петра. Другий за величиною собор, що знаходиться в Лондоні, названий на честь апостола Павла. Незважаючи на те, що апостоли кардинально відрізняються один від одного у всьому, вони завжди йдуть рука об руку, об’єднані палкою непохитною вірою в Бога і любов’ю до Нього.

Собор св. Павла, Лондон, Wikimedia


Джерело: Matrony, переклад КМЦ

Зображення: Wikimedia 
Святі дня 08:00 Середа 0 833 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.