Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до ректорів університетів: слухати студентів, колег, дійсність
12:00 Середа 0 117
18-05-2022, 12:00

Папа до ректорів університетів: слухати студентів, колег, дійсність

Папа Франциск зустрівся з ректорами університетів італійського регіону Лаціо, поділившись думками про виклики, які сьогодні стоять перед академічною спільнотою в світлі зміни епохи, яку переживаємо.

Про це пише Vatican News.

«На університети в цьому особливому історичному моменті покладено дуже відповідальне завдання. Роки пандемії, поширення у Європі “третьої світової війни”, яка починалася фрагментами, але тепер, здається, вже не буде фрагментарною, глобальні кліматичні питання, зростання нерівності, ставлять перед нами нечувані та прискорені виклики», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у понеділок, 16 травня 2022 року, з ректорами університетів ценральноіталійського регіону Лаціо.

За словами Глави Католицької Церкви, настав час «великих вкладень в освіту», задля чого й розвивається «Глобальний освітньо-виховний пакт», який залучає різні сторони, від великих релігій і міжнародних інституцій до окремих освітніх інституцій. Святіший Отець зазначив, що саме в цьому дусі він 4 лютого 2019 року підписав разом із Великим Імамом Аль-Таїбом Документ про братерство, в якому, серед іншого, говориться про «цілісне формування, яке підсумовується пізнанням себе самих, ближнього, створіння та Творця».

«Цим, якщо говорити конкретно, і є той горизонт миру, який ми сьогодні справедливо згадуємо і за який неустанно молимося, і як наслідок – горизонт справжнього та цілісного розвитку, який не можна будувати інакше, як з критичним мисленням, свободою, здоровим зіставленням і діалогом», – сказав Папа, підкреслюючи, що це сама є основа розуміння «університету».

Як підкреслив Святіший Отець, потрібно багато зробити не тільки для того, щоби запевнити технологічний і науковий розвиток, але й щоб «гарантувати людську сталість». Великі зміни вимагають переосмислити наші економічні, культурні та соціальні моделі, щоби повернути «центральну цінністю людської особи», і в цьому світлі університети можуть здійснити важливе служіння.

Папа побажав ректорам, аби ніколи не бракувало зусиль, спрямованих на слухання студентів і колег, як і на те, щоби прислухатися до дійсності. Він також закликав дбати про те, щоб «всі ті, хто заслуговує на це, але не має засобів, могли повноцінно задовольняти своє право на освіту та навчання».

Повертаючись до задуму, притаманного університетській інституції, яким є «узгоджені зусилля дидактики, досліджень, діалогу та зіставлення із суспільством», Святіший Отець побажав, аби вони зуміли долати цю «зміну епохи» через «рефлексію та розпізнавання, без ідеологічних упереджень, без страху та втечі, чи що гірше, конформізму». Особливо потрібно бути уважними до ідеологій, бо вони «нищать, оскільки показують одну лише дорогу та закривають універсальну панораму».

Підсумовуючи, Єпископ Риму нагадав, що наближається Ювілейний рік 2025, і що через три роки після першого Ювілею 1300 року був заснований «Studium Urbis», римський університет, на практиці показуючи та наголошуючи на «природному зв’язкові між Церквою та університетською інституцією, що є одним із найдавніших і парадигматичних виражень європейської цивілізації». «Ці давні та міцні стосунки, у відокремленні та співпраці, ми покликані розвивати та спрямовувати у відповідальне та стале будування шляхів розвитку», – сказав Папа.
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 63 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.