Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол в ООН про право на розвиток та право на доступ до води
16:30 П'ятниця 0 179
18-09-2020, 16:30

Апостольський Престол в ООН про право на розвиток та право на доступ до води

Під час обговорень в ООН у рамках 45-ї сесії Ради з прав людини, архієпископ Іван Юрковіч висловив ставлення Апостольського Престолу до таких важливих людських прав як право на розвиток та право на безпечну, чисту воду й санітарію.
Про це пише Vatican News

У середу, 16 вересня 2020 р., Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Женеві архієпископ Іван Юрковіч виступив під час двох обговорень, що відбулися в рамках 45-ї сесії Ради ООН з прав людини, яка триває від 14 вересня до 6 жовтня.

Право на розвиток та пандемія


Одне з обговорень було присвячене звіту Спеціального доповідача з питань права на розвиток Саада Альфарарджі, в якому йшлося про фінансування розвитку на національному рівні та прозвучали рекомендації щодо інтеграції права на розвиток у сферу мобілізації ресурсів, податкової політики, участі та доступу до інформації. Під час обговорень цього звіту Постійний Спостерігач Апостольського Престолу наголосив, що пандемія COVID-19 матиме глибокий вплив на фінансування розвитку. В цьому контексті він приєднався до заклику Спеціального доповідача до держав “ нікого не залишати позаду” у своїх відповідях на кризу. Архієпископ Юрковіч розділив також занепокоєння Саада Альфарарджі щодо зниження рівня допомоги, а також щодо «тенденції приватизації, яка в контексті державно-приватного партнерства може перетворити соціальні послуги на нагоду для наживи». Аби запобігти зловживанням з боку приватних суб’єктів, необхідні широкомасштабні заходи нагляду.

У фінансуванні розвитку та справедливому розподілі багатства важливу роль, як зазначив ватиканський дипломат, відіграє податкова політика. Держави, за його словами, несуть основну відповідальність за створення національних та міжнародних умов, сприятливих для реалізації права на розвиток.

Вода – найважливіший елемент життя

Під час іншої зустрічі того ж дня, в якій взяв участь Постійний Спостерігач Апостольського Престолу, відбувся інтерактивний діалог зі Спеціальним Доповідачем ООН щодо води та санітарії. Виступаючи під час цих обговорень, архієпископ Юрковіч пригадав присутнім, що 10 років тому Генеральна Асамблея ООН чітко визнала право на безпечну та чисту питну воду та санітарію. Від того часу часто наголошувалося на тому, що вода є найважливішим елементом життя, і що майбутнє людства залежить від нашої здатності берегти її та ділитися нею.

Ватикан, за словами його представника, постійно підкреслює необхідність докладати більше зусиль у сприяння загальному утвердженню цього основного права. Доповідач також зауважив, що повну реалізацію прав людини на воду та санітарію не можна покладати тільки на держави, бо відповідальність за те, аби розвивати наше суспільство у більш цілісний та стійкий спосіб, лежить на всіх.

Доступ до води та санітарії, за його словами, є не тільки основною людською потребою, а й вирішальним елементом для здоров’я Землі та тих, хто її населяє. Представник Апостольського Престолу нагадав також, що право на воду, як і всі інші людські права, ґрунтується на людській гідності, а не на ставленні до неї як до чисто економічного блага.

На завершення він закликав міжнародне співтовариство відповісти на нагальну моральну потребу нової солідарності задля захисту природних ресурсів. Управління водними ресурсами, за його словами, повинно ґрунтуватися на соціальній відповідальності, менталітеті екологічної поведінки та спільності між країнами.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.