Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Кам’янці-Подільському священнослужителі різних конфесій молилися про єдність християн
15:00 Понеділок 0 612
25-01-2021, 15:00

У Кам’янці-Подільському священнослужителі різних конфесій молилися про єдність християн

22 січня, вперше в історії Поділля, у римсько-католицькому Соборі Св. Петра і Павла у Кам’янці-Подільському на міжконфесійну молитву у рамках Тижня молитов про єдність християн зібралися представники усіх Духовних рад Хмельниччини: Кам’янець-Подільської, Дунаєвецької та м. Хмельницького.

Екуменічний молебень очолив єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, який пригадав, що цьогорічною темою роздумів є уривок з Євангелія від св. Йоана «Перебувайте у моїй Любові і принесете щедрий плід» (Йн 15, 5-9). Окрім пресвітерів та дияконів Римсько-Католицької Церкви прибуло чимало священнослужителів з Греко-Католицької, Православної Церкви України, Євангельських християн та навіть рабини месіанської громади «Дім Радості» з Хмельницького.


Особливо промовистим був факт, що молитва про єдність християн відбувалася у День Єдності та Соборності нашої Батьківщини. Залежно від того як дивитися на води Збруча, то з одного боку вони раніше ділили українців між різними імперіями, а з іншого, то і об’єднували два береги. Так само можна сприймати таїнство Хрещення, яке уділяється в різних конфесіях, але також робить нас усіх братами, які спільно моляться «Отче Наш» до того самого Бога. Поділи та конфлікти не досягають Неба, адже і Виноградар, і Виноградна Лоза є одна, а ми є лише галузками, які можемо приносити плоди лише будучи у єдності з Христом.

 
До зібраних прихожан різних християнських конфесій Слово Боже проповідували: єпископ Хмельницького обласного Об’єднання УЦХВЄ Ростислав Мурах, Головуючий Кам’янець-Подільської Духовної Ради, єпископ ЄХБ Микола Каспров, єпископ ХЄВ та пастор «Церкви Християнин» Олександр Вершигора, пастор Реформаторської Церкви Св. Трійці та Голова Духовної ради м. Дунаївці Олександр Павлюк, о. Андрій Хацко з Греко-Католицької Церкви. Центральне слово мав митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський ПЦУ Антоній Махота, який вказав, що християни мають завдання занести світло віри до всіх людей, особливо, які не відвідують храми і що треба молитися, щоб настав день, коли між учнями Христовими знову буде колись втрачена омріяна єдність.

 
Центральним моментом богослужіння стало запалення священнослужителями свічок від одного пасхалу, адже згідно творів св. Дорофея з Гази «Чим ближче ми наближаємося до Христа, тим ближче ми стаємо одні до одних». Потім запалений вогонь пастори та священики занесли до всіх зібраних прихожан, так що Світлом Воскреслого Христа наповнився весь храм. Музичний супровід та пісні на біблійні фрагменти виконували кантори з неокатехуменальних спільнот Кам’янця-Подільського.

   
Наприкінці єпископ Леон Дубравський подякував усім присутнім за проголошення Доброї Новини і спільну молитву та благословив зібраний Божий народ. Священнослужителі помолилися про щедрі дари Святого Духа та щоб християни мали глибоку духовну єдність з Христом – істинною Виноградиною, а через Нього – між собою. Єдність, про яку так просив у Небесного Отця наш Спаситель напередодні Своєї Муки.


Звичайно не обійшлося без колядок та діленням радості від народження нашого Спасителя, адже Христос один для всіх. Це християни поділені через гріх, непорозуміння та заздрість, які суперечать волі Божій і заважають вірогідності нашого свідчення. Проте віримо, що Бог одного дня дасть нам омріяний дар єдності, адже ще не було такого чуда, яке би Бог розпочав і його не завершив. І саме таке чудо спільності  навколо живого Божого Слова, братерської любові та злагоди відбулося у Кам’янці минулої п’ятниці.


Олександр Бучковський

Фото: Валерій Каспров
Новини з України 11:02 Четвер 0 122 У Городку молилися за єпископа Яна Ольшанського у 18-ту річницю його смерті У вівторок, 23 лютого 2021 року, в каплиці Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії у Городку була відправлена Свята Меса за померлого єпископа Яна Ольшанського у 18-у річницю від його смерті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.