Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 січня, неділя
19:01 Субота 0 385
23-01-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 24 січня, неділя

(зел) ІІІ Неділя звичайного періоду (Неділя Божого Слова)
Щоб сповнити волю Бога Отця, Христос започаткував Царство Небесне на землi. А воля Отця – пiдняти людей до участі в Божому життi. Й Господь Бог це робить, збираючи людей навколо свого Сина Ісуса Христа. Цим зiбранням на землi є Церква – «паросток i початок» Царства Божого. Христос перебуває в самому центрі й серці такого зiбрання людей. Вiн їх скликає до себе словом, знаками, якi являють Царство Боже, а також посилаючи до них своїх апостолів. Сьогодні Ісус об’єднує нас за євхаристійним столом, щоби вчинити з нас учасників свого Царства.

АНТИФОН НА ВХІД
Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згідно з Твоїм благоволінням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йона 3, 1-5. 10
Читання з Книги пророка Йони.
І надійшло слово Господнє до Йони вдруге: «Встань, іди в Ніневію, у те велике місто, й проповідуй йому те, що Я скажу тобі». Устав Йона й пішов у Ніневію, за Господнім словом. Ніневія ж була надзвичайно велике місто: на три дні ходи. І Йона почав входити в місто, один день ходи. Він об’явив, кажучи: «Ще сорок днів, і Ніневія буде зруйнована». І пові рили ніневітяни Богові: оголосили піст і понадягали веретища, від найбільшого до найменшого. Побачив Бог їхні вчинки, що вони відвернулись від своєї нікчемної поведінки, й роздумався щодо лиха, яке Він погрожував їм учинити, – і не вчинив його. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 25, 4-5аб. 6-7бв. 8-95
Вкажи, о Боже, нам Твої дороги.
Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господи, згадай своє милосердя *
і свою милість, бо вони одвічні.
Згадай мене з Твого милосердя, *
о Господи, доброти Твоєї ради.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 7, 29-31
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Це кажу, брати, бо час короткий, – тому хай і ті, хто має дружину, будуть як ті, які їх не мають, а хто плаче, хай будуть як ті, котрі  не плачуть, а ті, хто радіє, як ті, котрі не радіють, а ті, хто купує, як ті, котрі нічим не володіють, і ті, хто користується світом, як ті, котрі ним не користуються, бо минає образ цього світу. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 14-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Після того, як був виданий Йоан, Ісус прийшов до Галілеї і проповідував Боже Євангеліє. Він казав: «Сповнився час, і наблизилося Царство Боже. Покайтеся і віруйте в Євангеліє!» А коли проходив біля Галілейського моря, то побачив Симона й Андрія, Симонового брата, які закидали невід у море, оскільки були рибалками. Тож сказав їм Ісус: «Ідіть за Мною, і Я зроблю так, що ви станете рибалками людей». І негайно, покинувши сіті, вони пішли за Ним. А пройшовши дещо далі, Він побачив Я кова Зеведеєвого та його брата Йоана, які були в човні та лагодили сіті, і відразу покликав їх. І покинувши свого батька Зеведея в човні з наймитами, вони пішли слідом за Ним. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос говорить людям про Царство Небесне; повні очікування, занесімо до Нього наші молитви:
1. Перші християни всіма силами намагалися викорінити розбрат між собою; молімося, щоб свята Церква два­дцять першого століття з такою ж ревністю дбала про відновлення єдності християн.
2. Святіший Отець під час своїх апостольських подорожей продовжує місійну працю Апостолів; молімося за плідну пастирську працю Папи.
3. Господь сам покликав Апостолів працювати для Царства Божого; молімося про збільшення кількості покликань до священства.
4. Багато людей ще й досі Христове вчення вважають без­глуздим; молімося, щоб сяйво Божої істини роз’яснило їхні серця.
5. Народові, що ходив у темряві, засяяло світло; молімося, щоб нашим померлим засяяло Боже світло віковічне.
6. Свята Меса є провіщенням Царства Божого; молімося за нас самих, щоб, беручи ревну участь у цій євхаристійній жертві, ми приготувалися до участі у славі Небесного Цар­ства.
Отче наш, що єси на небесах, вислухай наші смиренні молит­ви і допоможи нам, дотримуючись вірності Твоїй Церкві на землі, осягнути Небесне Царство. Через Христа, Господа на­шого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду, № 20-27.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселіться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.