Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Любов Христова спонукає нас»
16:00 Вівторок 0 362
19-01-2021, 16:00

«Любов Христова спонукає нас»

Минулого року, 2 лютого у День богопосвяченого життя, Римсько-Католицька Церква в Україні маючи свідомість, що Ісус Христос є Тим - що кличе, розпочала Рік молитов про нові покликання до священицького та богопосвяченого життя. Рік у якому вся наша Церква в Україні заносила прохання до нашого Господа – «Пошли робітників на свої жнива».
Протягом року було зорганізовано по всій Україні багато гарних ініціатив спрямованих на зростання покликань. Починаючи від молитви в усіх парафіях РКЦ в Україні і закінчуючи нічними чуваннями, конференціями чи різними зустрічами на тему розпізнання свого покликання. Повстали гарні проєкти в католицькому медіа-просторі. Так, наприклад, на ресурсі Католицького Медіа-Центру однією з ініціатив почався проєкт «Мрія Бога» у якому протягом року різні священики та богопосвячені особи ділилися своєю дорогою покликання. Подібна ініціатива була також у часописі Credo, який з нагоди Року молитов у намірі покликань створив низку серій про свідчення священиків та богопосвячених осіб. Дякуючи усім проєктам не лише молоді особи, які відчувають у своєму серці, що їх кличе Господь можуть дати позитивну відповідь та піти за Ним, але священики та богопосвячені особи, які ділилися своєю історією зустрічі з Ісусом Христом зміцнювалися у вірі.

Хоча було багато різних ініціатив та проєктів, однак життя вносить свої корективи. Цей рік був непростим, оскільки починаючи від березня й до сьогодні в Україні та цілому світі ми боремося з вірусною хворобою Covіd-19. Внаслідок того, що було неодноразово впроваджено: карантин, локдаун чи інші обмеження, тому багато зустрічей, реколекцій, днів зосередження потрібно було перенести, або провести в іншому форматі – «on-line». Проте, навіть у таких складних умовах Бог промовляв до молодих сердець які Його шукали.

Представник від Комісії у справах душпастирства молоді при конференції РКЦ в Україні с. Зита Врона SCM, на підставі отриманих даних від настоятелів різних монаших інститутів та ректорів Вищих Духовних Семінарій в Україні, подала, що у 2020 році свою дорогу до священицького чи богопосвяченого життя розпочали 32 особи, що у двічі більше ніж минулого року.

Саме тому, як вираз вдячності Богові за всі ці покликання, виникла ідея на закінчення Року молитов у намірах покликань усіх «ново покликаних», зібрати разом, щоб подякувати тому хто говорить: «Не ви Мене вибрали, а Я вас вибрав і призначив, щоб ви йшли та плід приносили» (Йн 15,16).

Зустріч відбудеться 5-7 лютого у Ворзелі на території Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса. Тема: «Любов Христова спонукає нас». Метою є:

  • разом подякувати Богові за покликання;
  • знайомство, щоб молитися один за одного та разом зростати в Божій любові для служіння у Церкві в Україні;
  • усвідомлення значимості богопосвяченого та священицького життя в Церкві;
  • усвідомлення, що я не сам, який відкриваю і борюся за своє покликання;
  • спеціальне благословення та молитва про витривалість й вірність Христу до кінця.

На завершення цього Року молитов у намірах покликань дякуємо Богові та нашим єпископам за таку чудову ініціативу оголосити рік молитви про покликання, як бачимо, це дало свої плоди. Єднаємося разом й надалі у молитві про нові, святі та ревні покликання до священства та богопосвяченого життя, щоб не бракувало тих осіб, які нестимуть Слово Боже у сучасний світ. Нехай досвід року, що ми закінчили, наповнює нас ревністю та відвагою, а слова нашого Господа: «Ідіть і зробіть учнями усі народи» (Мт 28,19), будуть для нас натхненням, оскільки Христос завжди є з нами - «По всі дні аж до кінця віку» (Мт 28,20).

Просимо про молитву у намірах доброї зустрічі «ново покликаних» та нових покликань до богопосвяченого та священицького життя.

Отець Вадим Дорош ОМІ

Комісія у справах душпастирства молоді при Конференції Єпископату Римсько-Католицької Церкви в Україні


Зображення: Ghirlandaio Domenico - Calling of the Apostles, Wikimedia
Новини з України 12:02 Четвер 0 311 «Папа для України»: лікарня в Маріуполі отримала обладнання 24 лютого 2021 року Комунальне некомерційне підприємство Маріупольської міської ради «Маріупольске територіальне медичне об’єднання здоров’я дитини та жінки» отримало медичне обладнання в рамках проєкту «Папа для України» за сприяння благодійної організації «Благодійна Місія Карітас Спес Харків» та спілки «Допомога Церкві на Сході» при єпископаті Польщі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.