Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті прибув до Білорусі (відео)
13:28 Четвер 0 690
17-12-2020, 13:28

Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті прибув до Білорусі (відео)

Папа Франциск занепокоєний ситуацією в Білорусі. У четвер, 17 грудня, до Мінська прибув його спеціальний посланець архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, який зараз виконує обов`язки Апостольського Нунція у Великобританії.  

Про це пише Vatican News

Сьогодні зранку архієпископ Ґуджеротті зустрівся з президентом Олександром Лукашенко, щоб «висловити турботу і занепокоєння Святішого Отця актуальною ситуацією в країні».

Архієпископ Ґуджеротті добре знає реалії білоруської політики, бо у 2011-2015 рр. був Апостольським Нунцієм у Білорусі

Офіційне представництво Президента Білорусі повідомило, що Олександр Лукашенко з радістю прийняв архієпископа Ґуджеротті, пригадуючи досвід попередньої співпраці. Президент передав вітання для Папи Франциска з нагоди Нового року і побажав міцного здоров`я. Сам візит Ґуджеротті до столиці Білорусі президент назвав добрим знаком. «Є про що поговорити, у нас завжди було багато тем. Багато з них залишаються, їх одразу не вирішиш. Але якісь рухи є», - підсумував президент. 

Клаудіо Ґуджеротті вважає, що за час його служіння в Білорусі багато вдалося зробити для розвитку відносин. «На жаль, ви рано від нас поїхали. Після Великобританії вам потрібно знову повертатись до Білорусі», - жартома зазначив президент. «Після Великобританії може бути пенсія. Там не видно сонця - небезпечно для здоров`я», - також пожартував архієпископ.  

Нагадуємо, у 2015-2020 рр. аріхєпископ Клаудіо Ґуджеротті був Апостольським Нунцієм в Україні. За часів його служіння була реалізована акція «Папа для України» та частково оновлений склад єпископату РКЦ в Україні. У серпні цього року архієпископ отримав Орден «За заслуги» ІІІ ступеню з рук Президента України.  

Новини зі світу 11:01 П'ятниця 0 126 Єпископи Євросоюзу про захист життя та права на спротив сумління Постійний Комітет Комісії єпископатів Європейського Союзу (COMECE) звернувся до голови Європейського Парламенту щодо резолюції про так зване право на аборти у Польщі, наголошуючи на тому, що законодавство ЄС не передбачає такого права, а фундаментальним принципом діяльності союзу є діяти виключно в рамках повноважень, наданих державами-членами й невтручання в їхні ексклюзивні компетенції.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.