Святіший Отець прийняв делегацію Францисканського Осередку Солідарності, що згуртовує волонтерів у Флоренції, які допомагають людям, що потрапили у скрутне матеріальне становище або потребують супроводу та підтримки.
Про це повідомляє Vatican News.«У світі, що схильний бігти на двох швидкостях, що з одного боку виробляє багатство, а з іншого – породжує нерівність, ви є дієвою організацією допомоги, що ґрунтується на волонтерстві, а з точки зору віри ви належите до сіячів Божого Царства», – цими словами Папа Франциск привітав делегацію Францисканського Осередку Солідарності з центральноіталійського міста Флоренції, приймаючи їх у понеділок, 1 березня 2021 року та дякуючи за те, що протягом багатьох років вони здійснюють «цінне служіння слухання та близькості» щодо людей у важкому економічному чи соціальному становищі.
Згаданий осередок діє як волонтерська організація від 1983 року з ініціативи членів Францисканських Орденів Світських від трьох францисканських чернечих гілок. Його метою є допомагати людям, що мають як матеріальні, так і духовні труднощі, йдучи за прикладом святого Франциска з Ассізі. Основні види діяльності: збирання та роздача одягу, підтримка похилих віком та людей з інвалідністю, осередок слухання.
За прикладом святого Франциска
Промовляючи до францисканських волонтерів, Святіший Отець зазначив, що Ісус, прийшовши у світ та, звіщаючи Царство Отця, «зі співчуттям наблизився до людських ран», ототожнившись із найостаннішими. Цим Він «відкрив нам серце Бога», Який є «Батьком, що прагне оберегти всіх нас, захистити та сприяти гідності кожної Своєї дитини та кличе нас будувати такі людські, соціальні та економічні умови, де ніхто не буде виключеним або розтоптаним у своїх фундаментальних правах, де ніхто не мусітиме страждати через нестачу матеріального хліба чи через самотність».
«У цій діяльності ви черпаєте натхнення зі світлого прикладу святого Франциска з Ассізі, який практикував загальне братерство та “повсюди сіяв мир і крокував пліч-о-пліч з убогими, покинутими, хворими, відкиненими та останніми” (Fratelli tutti, 2). Намагаючись наслідувати його приклад, ви вже майже сорок років здійснюєте це служіння, що є конкретним знаком надії, а також знаком протиріччя серед жвавого життя міста, де багато людей опиняються сам на сам зі своєю бідністю та стражданням. Знаком, який розворушує приспані сумління та заохочує виходити з байдужості, співчувати пораненому, схилятися над придавленими життєвим тягарем», – сказав Папа, скеровуючи до волонтерів слова заохочення та запевняючи в своїх молитвах за те, аби Господь Бог, за заступництвом святого Франциска, завжди зберігав у них «радість служіння».