Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа - волонтерам: ваше служіння – конкретний знак надії
18:01 Понеділок 0 224
1-03-2021, 18:01

Папа - волонтерам: ваше служіння – конкретний знак надії

Святіший Отець прийняв делегацію Францисканського Осередку Солідарності, що згуртовує волонтерів у Флоренції, які допомагають людям, що потрапили у скрутне матеріальне становище або потребують супроводу та підтримки.
Про це повідомляє Vatican News.

«У світі, що схильний бігти на двох швидкостях, що з одного боку виробляє багатство, а з іншого – породжує нерівність, ви є дієвою організацією допомоги, що ґрунтується на волонтерстві, а з точки зору віри ви належите до сіячів Божого Царства», – цими словами Папа Франциск привітав делегацію Францисканського Осередку Солідарності з центральноіталійського міста Флоренції, приймаючи їх у понеділок, 1 березня 2021 року та дякуючи за те, що протягом багатьох років вони здійснюють «цінне служіння слухання та близькості» щодо людей у важкому економічному чи соціальному становищі.

Згаданий осередок діє як волонтерська організація від 1983 року з ініціативи членів Францисканських Орденів Світських від трьох францисканських чернечих гілок. Його метою є допомагати людям, що мають як матеріальні, так і духовні труднощі, йдучи за прикладом святого Франциска з Ассізі. Основні види діяльності: збирання та роздача одягу, підтримка похилих віком та людей з інвалідністю, осередок слухання.

За прикладом святого Франциска

Промовляючи до францисканських волонтерів, Святіший Отець зазначив, що Ісус, прийшовши у світ та, звіщаючи Царство Отця, «зі співчуттям наблизився до людських ран», ототожнившись із найостаннішими. Цим Він «відкрив нам серце Бога», Який є «Батьком, що прагне оберегти всіх нас, захистити та сприяти гідності кожної Своєї дитини та кличе нас будувати такі людські, соціальні та економічні умови, де ніхто не буде виключеним або розтоптаним у своїх фундаментальних правах, де ніхто не мусітиме страждати через нестачу матеріального хліба чи через самотність».

«У цій діяльності ви черпаєте натхнення зі світлого прикладу святого Франциска з Ассізі, який практикував загальне братерство та “повсюди сіяв мир і крокував пліч-о-пліч з убогими, покинутими, хворими, відкиненими та останніми” (Fratelli tutti, 2). Намагаючись наслідувати його приклад, ви вже майже сорок років здійснюєте це служіння, що є конкретним знаком надії, а також знаком протиріччя серед жвавого життя міста, де багато людей опиняються сам на сам зі своєю бідністю та стражданням. Знаком, який розворушує приспані сумління та заохочує виходити з байдужості, співчувати пораненому, схилятися над придавленими життєвим тягарем», – сказав Папа, скеровуючи до волонтерів слова заохочення та запевняючи в своїх молитвах за те, аби Господь Бог, за заступництвом святого Франциска, завжди зберігав у них «радість служіння».
Новини з Ватикану 11:00 Середа 0 75 Папа: Ближні – не перешкода для свободи, але можливість її здійснити Продовжуючи роздуми над свободою в світлі Послання до Галатів, Папа Франциск ділився думками про спільнотний вимір свободи. Якщо свобода не служить добру, то ризикує залишитися безплідною, зазначив він.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.