Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 грудня, четвер
19:01 Середа 0 698
2-12-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 3 грудня, четвер

Послання сьогоднішнього Євангелія просте і зрозуміле: слухати і втілювати в життя слова Ісуса – це зводити будівлю свого життя на міцній основі, на скелі. Не забуваймо при цьому, що Ісус ще раз вживатиме образ скелі, коли говоритиме про особливу місію Петра: «Ти – Петро, скеля, і на цій скелі Я збудую свою Церкву». Тож будувати християнське життя на скелі означає не лише слухатися моральних повчань Ісуса (любити ближніх, прощати та ін.), але також мати живу свідомість приналежності до Христової Церкви, реально бути частиною християнської спільноти, приступати до таїнств Церкви.
СВ. ФРАНЦИСКА КСАВЕРІЯ, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Святий Франциск, іспанець, познайомився у Парижі зі святим Ігнатієм Лойолою, засновником Товариства Ісуса. Під його впливом св. Франциск став одним з його ревних співпрацівників у новоутвореному ордені. Посланий на місію до Індії, він привів до християнства велику кількість її мешканців. Далі розпочав євангелізацію Японії. Мав намір побувати у Китаї, але Бог покликав його до вічності на острові Санцян поблизу Кантону 3 грудня 1552 року. Надзвичайна апостольська плідність була результатом його глибокого внутрішнього життя і вірності духовним вправам. Святий Франциск Ксаверій є покровителем католицьких місій. Його спомин нагадує нам обов’язок підтримування місій молитвою і жертвою.
Або: (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, я між народами Тебе прославлю * і сповіщу моїм братам про Твоє Ім’я.

КОЛЕКТА
Боже, Ти проповідуванням святого Франциска Ксаверія набув собі численні народи, † дай усім вірним палати такою ж ревністю в поширенні віри, * щоб повсюди свята Церква раділа новим потомством. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 26, 1-6
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того дня в землі Юдейській буде співатися ця пісня: «Є у нас міцне місто; мури й вали Він нам дав, щоб нас врятувати. Відчиніть ворота! Нехай увійде праведний народ, який вірність зберігає. Його дух непорушний, він зберігає глибокий мир, бо на Тебе уповає! На Господа покладайтесь повіки, бо Господь – скеля вічна, адже Він принизив тих, хто жив на узвишшях; скинув високе місто, скинув його на землю, жбурнув у порох: ноги вбогих, стопи нужденних його топчуть». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 1 і 8-9. 19-21. 25-27а
Благословен, хто йде в Ім’я Господнє.
Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо Його милість навіки.
Краще до Господа втікати, ніж надіятись на людину. *
Краще до Господа втікати, ніж на князів покладатись.
Відчиніть мені праведності брами: *
увійшовши ними, я буду Господа прославляти.
Це Господня брама, праведні увійдуть нею. *
Прославлятиму Тебе, бо Ти до мене відізвався †
і став мені порятунком.
О Господи, дай своє спасіння! О Господи, пошли успіх! *
Благословенний той, хто йде в Ім’я Господнє!
Ми благословляємо вас із Господнього дому. *
Бог – Господь, Він освітив нас.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Іс 55, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Шукайте Господа, доки Його знайти можна!
Взивайте до Нього, доки Він близько!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 21. 24-27
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не кожний, хто каже Мені : “Господи, Господи!” – увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мого Отця, який на небесах. Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі. А кожний, хто слухає ці Мої слова, та не виконує їх, буде подібний до чоловіка нерозумного, який збудував свій дім на піску; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри й обрушилися на той дім, і він упав; і великим було падіння його». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Франциска Ксаверія, місіонера Індії та Китаю, покровителя мі сій, дові рмо Господу всю місійну працю Церкви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його місіонерська праця принесла щедрі плоди зростання побожності всього людства.
2. Молімося за місіонерів і священиків, які працюють далеко від своєї батьківщини, щоби добрий Господь обдарував їх здоро- в’ям і своїм благословенням.
3. Молімося за місії в Індії та Китаї, щоб ці країни відкрилися перед Христом, а їхні уряди не переслідували своїх громадян за їхні релігійні переконання.
4. Молімося за країни, в яких переслідують християн, щоб наші брати у вірі отримали повну свободу віросповідання.
5. Молімося за померлих, щоби Бог, який прощає безмежно,  помилував їх і допустив їх до участі в небесній трапезі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнським життям також були місіонерами Господньої любові.
Боже, Ти дав нам святого Франциска Ксаверія як взірець апостольської ревності; вислухай наші молитви і вчини нас своїми апостолами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які ми складаємо в день спомину святого Франциска, † і вчини, щоб так як він, спраглий спасіння людей, вирушив у далекі краї, також і ми успішно свідчили про Євангеліє * та разом з братами у вірі поспішали до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Cвятих № 34-35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі, – говорить Господь; * і що ви чуєте на вухо, голосіть з покрівель.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, нехай Твої тайни розпалять в нас вогонь тієї любові, якою палав святий Франциск задля спасіння людей, † щоб ми, достойно йдучи за нашим покликанням, * разом із ним отримали нагороду, обіцяну добрим працівникам. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.