Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 грудня, четвер
19:03 Середа 0 1 077
4-12-2019, 19:03

Літургія на кожен день, 5 грудня, четвер

(фіол) Четвер I тижня Адвенту
Послання сьогоднішнього Євангелія просте і зрозуміле: слухати і втілювати в життя слова Ісуса – це зводити будівлю свого життя на міцній основі, на скелі. Не забуваймо при цьому, що Ісус ще раз вживатиме образ скелі, коли говоритиме про особливу місію Петра: «Ти – Петро, скеля, і на цій скелі Я збудую свою Церкву». Тож будувати християнське життя на скелі означає не лише слухатися моральних повчань Ісуса (любити ближніх, прощати та ін.), але також мати живу свідомість приналежності до Христової Церкви, реально бути частиною християнської спільноти, приступати до таїнств Церкви.
Або: (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання

АНТИФОН НА ВХІД
Ти є близько, Господи, * і всі Твої заповіді правдиві; * давно знаю зі слів Твоїх, * що Ти існуєш навіки.

КОЛЕКТА
Збуди свою потугу, Господи, і підтримай нас могутньою силою, † щоб те, що затримують наші гріхи, * настало швидше завдяки Твоїй милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Іс 26, 1-6
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того дня в землі Юдейській буде співатися ця пісня: «Є у нас міцне місто; мури й вали Він нам дав, щоб нас врятувати. Відчиніть ворота! Нехай увійде праведний народ, який вірність зберігає. Його дух непорушний, він зберігає глибокий мир, бо на Тебе уповає! На Господа покладайтесь повіки, бо Господь – скеля вічна, адже Він принизив тих, хто жив на узвишшях; скинув високе місто, скинув його на землю, жбурнув у порох: ноги вбогих, стопи нужденних його топчуть». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 1 і 8-9. 19-21. 25-27а
Благословен, хто йде в Ім’я Господнє.
Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо Його милість навіки.
Краще до Господа втікати, ніж надіятись на людину. *
Краще до Господа втікати, ніж на князів покладатись.
Відчиніть мені праведності брами: *
увійшовши ними, я буду Господа прославляти.
Це Господня брама, праведні увійдуть нею. *
Прославлятиму Тебе, бо Ти до мене відізвався †
і став мені порятунком.
О Господи, дай своє спасіння! О Господи, пошли успіх! *
Благословенний той, хто йде в Ім’я Господнє!
Ми благословляємо вас із Господнього дому. *
Бог – Господь, Він освітив нас.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Іс 55, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Шукайте Господа, доки Його знайти можна!
Взивайте до Нього, доки Він близько!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 21. 24-27
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не кожний, хто каже Мені : “Господи, Господи!” – увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мого Отця, який на небесах. Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чолові ка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися ві три, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі. А кожний, хто слухає ці Мої слова, та не виконує їх, буде поді бний до чоловіка нерозумного, який збудував свій дім на піску; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри й обрушилися на той дім, і він упав; і великим було падіння його». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Як вчать нас сьогоднішні читання, до Небесного Царства можна дійти тільки дорогою вірного виконування Божої волі. З упованням просімо Господа, щоб Він дарував нам благодать завжди йти Його шляхами:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь наповнив його слово мудрістю та силою, а віруючі ревно виконували слово Папи.
2. Молімося за священиків, щоб вони допомагали вірним будувати Божу Церкву на міцній скелі вірності Господу.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони справедливо правили довіреними їм народами і шанували права кожної людини.
3. Молімося за проповідників та катехістів, щоб вони не тільки словом, але й прикладом власного життя проповідували світові Євангеліє Христа.
5. Молімося за померлих, щоб, очищені Кров’ю Ісуса Христа, вони раділи небесним щастям.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно виконуючи Божі заповіді, витривало йшли до Небесного Царства.
Христе, пам’ятаючи Твої слова, що не всі, хто мовить: «Господи, Господи», будуть вислухані, просимо Тебе: допоможи нам вірно виконувати на землі волю Отця і так дійти до Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари, які ми жертвуємо Тобі  з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого вічного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Живімо на цьому світі справедливо і побожно, * очікуючи сповнення нашої надії * і об’явлення хвали великого Бога. (Тит 2, 12–13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.