Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 травня, неділя
19:01 Субота 0 488
21-05-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 22 травня, неділя

(біл) VІ Великодня Неділя
Сьогодні в Євангелії Христос відкриває нам неймовірні горизонти. Він хоче, щоб ми стали Його помешканням, де хоче перебувати разом з Отцем. Чи це може уміститися в нашій голові? Він хоче дати нам мир, який не зможе зламати будь-який страх, мир, який буде робити тебе незалежним від цього світу. І нарешті Він хоче дати Духа, який дозволить нам все зрозуміти, і цей світ й іншу людину, самого себе і самого Бога.

АНТИФОН НА ВХІД:
Весело оголошуйте радісну новину, нехай її почують; * поширюйте її аж до кінців світу: * Господь викупив свій народ. * Алілуя. (Пор. Іс 48, 20)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми впродовж цих радісних днів усією душею вшановували воскреслого Господа, † нехай пасхальна тайна, яку ми споминаємо, * завжди являється в наших вчинках. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 15, 1-2. 22-29
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями деякі, прийшовши з Юдеї, навчали браті в: «Якщо ви не будете обрізані за звичаєм Мойсея, не зможете спастися!» Тож сподобалось апостолам, старшим й всій Церкві послати в Антіохію з Павлом і Варнавою обраних з-поміж себе мужі в: Юду, якого називали Варсавою, і Силу, – провідних мужів між братами. І написали своєю рукою: «Апостоли і старші – брати, – тим, хто в Антіохії, Сирії і Килікії, братам, які  з язичників, – вітання! Ми почули, що деякі з наших, кого ми не посилали, пішовши, збентежили вас словами, які  схвилювали ваші душі. Тому сподобалось нам, за згодою усіх, вибрати мужі в і послати їх до вас із нашими улюбленими Варнавою і Павлом – людьми, які  віддали свої душі за Ім’я нашого Господа Ісуса Христа. Отже, послали ми Юду й Силу, і вони словами перекажуть те саме. Сподобалося Духові Святому і нам не накладати на вас жодного більшого тягаря, за винятком цього необхідного: стримуватися від ідоложертвенного, крові, задушеного і розпусти. Добре зробите, як цього будете стерегтися. Бувайте здорові!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 67, 2-3. 5. 6 і 8
Хай всі народи славлять Тебе, Боже.
Боже, будь милосердний до нас і поблагослови нас, *
осяй нас своїм обличчям.
Щоб ми Твою дорогу на землі пізнали; *
Твоє спасіння – серед всіх народів.
Хай веселяться *
і радіють народи,
бо Ти праведно народи судиш *
і народи на землі провадиш.
Хай прославлять Тебе народи, Боже; *
нехай Тебе всі племена прославлять.
Нехай Бог благословить нас *
і хай всі кінці землі Його бояться.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Одкр 21, 10-14. 22-23
Читання з Одкровення святого апостола Йоана.
Повів мене ангел у духові на велику й високу гору, і показав мені  святе мі сто Єрусалим, що сходило з неба від Бога, маючи Божу славу. Його сяйво подібне до коштовного каменя, наче каменя яшми, чистого, як кришталь. Воно мало великий та високий мур, і мало дванадцять брам, а на брамах дванадцять ангелів і написані імена – імена дванадцятьох племен сині в Ізраїля. Зі сходу – три брами, з пі вночі – три брами, з півдня – три брами та із заходу – три брами. А мур мі ста мав дванадцять підвалин, на яких дванадцять імен дванадцятьох апостолів Агнця. А храму я не побачив у ньому, бо Господь, Бог Вседержитель – то його храм, і Агнець. І мі сто не потребує ні сонця, ні місяця, щоб йому світили, тому що Божа слава освітила його, і світильником його є Агнець. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до Нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 14, 23-29
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово; і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до нього, і зробимо собі  оселю у нього. Хто ж не любить Мене, слів Моїх не зберігає. І слово, яке ви чуєте, є не Моє, але Того, хто послав Мене, – Отця. Це говорив Я вам, перебуваючи між вами. А Утішитель – Дух Святий, якого Отець пошле в Моє Ім’я, той вас навчить усього і пригадає вам усе, що Я вам сказав. Мир залишаю вам, Мій мир Я даю вам. Не так, як світ дає, Я даю вам. Хай не тривожиться ваше серце і не лякається. Ви чули, що Я сказав вам: “Я йду, і Я прийду до вас”. Якби ви любили Мене, то зраділи би, що іду до Отця, бо Отець більший від Мене! І тепер Я сказав вам рані ше, ніж це станеться, щоб тоді , коли воно станеться, ви повірили». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Чекаючи на обіцяного нам Святого Духа, звернімося до Господа з нашими щирими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно несла Христовий мир і любов усім народам.
2. Молімося за країни, в яких Церква потерпає від переслідувань, щоб вони отримали істинну свободу Божих дітей.
3. Боже, Ти вибрав Непорочну Діву Марію Матір’ю свого Сина, просимо, благослови всіх матерів, обдаруй їх здоров’ям, наповни радістю, допоможи їм виховати своїх дітей на славу Тобі, Боже.
4.  Молімося  за  Європу,  щоб  вона  наново  відродилася  у  вірі в Господа Ісуса Христа.
5. Молімося за померлих, особливо за жертви політичних репресій, щоб Господь обдарував їх вічною радістю.
6. Молімося  за  нас  самих,  щоб  ми  прикладом власного життя і щоденною молитвою будували Божу Церкву в наших родинах.
Господи Ісусе Христе, Ти є главою і життям Церкви, просимо Тебе: допоможи нам завжди вірно виконувати Твої  заповіді і так осягну- ти обіцяне нам вічне життя. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:

Господи, наш Боже, нехай вознесуться до Тебе наші молитви й жертовні дари, † очисти наші душі, * щоб ми гідно брали участь у таїнствах, які  є даром Твоєї батьківської любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Якщо любите ви Мене, * то Мої  заповіді берегтимете, – говорить Господь. – * І проситиму Я Отця, * і дасть Він вам іншого Утішителя, * щоб з вами був повіки. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній, вічний Боже, Ти Христовим воскресінням відродив нас до вічного життя; † примнож в нас плоди великоднього таїнства * та зміцни наші серця поживою, що дає спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 16:30 Неділя 0 162 Міць християнства міститься не в пропаганді, а в силі любові. Коментар до Євангелія Міць християнства міститься не в пропаганді, не в багатстві, не у владі, а в силі любові, символом якої стають двоє – бо Христос є поміж ними. Саме у проголошенні любові присутній Господь, тому що Бог є любов, а де є свідчення любові, там є Бог.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.