Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Унікальні обкладинки рукописів Святого Письма
18:26 Вівторок 0 256
4-08-2020, 18:26

Унікальні обкладинки рукописів Святого Письма

Золото, срібло, інкрустоване коштовне каміння, емаль та різьба по слоновій кістці – усю цю розкіш ми бачимо на обкладинках середньовічних книг.


Звісно, це не просто книги. Зазвичай, це були обкладинки рукописів Святого Письма, що зберігалися при церквах та монастирях, а також у багатих замовників.


Нерідко елементи цих розкішних оправ створювалися в різних місцях, країнах та навіть у різні століття. Наприклад, оправа книги, що нині зберігається в Музеї Клюні (Париж), має вставку зі слонового бивня Х-го століття, а ювелірні роботи були виконані уже в ХІІІ ст.


Справжнім витвором ювелірного мистецтва є обкладинка рукопису із Ліндау. Кодекс був названий за місцем зберігання – Абатство Ліндау, Німеччина. Рукопис містить тексти чотирьох Євангелій: від Матвія, Марка, Луки та Йоана.


Обкладинка цього кодексу також створювалася протягом тривалого часу та в різних місцях. Встановлено, що задня частина оправи була виготовлена в Зальцбурзі у період з 750 по 800 р.


Джерело: Symbolon
Історія Церкви 12:00 П'ятниця 0 348 А ви бачили найстаріший переклад Святого Письма? Монастир Абба Гаріма у північній Ефіопії має найдавніший ілюстрований переклад Євангелія. Як досі вважалося, кодекс датувався ХІ ст., однак дослідження С-14 довели, що створений він на шість століть раніше.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.