Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 серпня, неділя
18:24 Субота 0 317
1-08-2020, 18:24

Літургія на кожен день, 2 серпня, неділя

(зел) XVIII Неділя звичайного періоду
«У центрі відправи Євхаристії є хліб і вино, які завдяки Христовим словам і прикликанню Святого Духа стають Тілом і Кров’ю Ісуса Христа. Церква, вірна наказам Спасителя, продовжує чинити на Його спомин аж до дня Його славного приходу те, що Він вчинив напередодні своїх страждань: «Він взяв хліб…» «Він взяв чашу з вином…». Ставши містерійно Тілом і Кров’ю Христа, знаки хліба і вина продовжують також означати доброту творіння». (ККЦ 1333)

АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися! (Пс 70 (69), 2. 6)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  допомагай  своїм  вірним † і яви одвічну доброту молільникам, котрі  прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 55, 1-3
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Ви всі спраглі, йдіть до води, навіть і ті, в кого срібла нема! Ідіть, купуйте й споживайте! Ідіть, купуйте без срібла, без плати, вино та молоко! Навіщо ви відважуєте срібло на те, що не є хліб, і вашу працю на те, що не насичує? Слухайте Мене уважно, щоб ви їли те, що добре, і щоб розкошувала у ситості ваша душа. Прихиліть ваше вухо і прийдіть до Мене, слухайте, і душа ваша буде жити! Я укладу з вами союз вічний, незмінні милості для Давида». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 145, 8-9. 15-16. 17-18
Відкривши руку, годуєш досита.
Щедрий Господь і милосердний, *
довготерпеливий і милостивий дуже.
Господь до всіх добрий; *
Його милості – на кожному Його ділі.
Очі всіх надіються на Тебе, *
і Ти даєш їм поживу своєчасно:
розкриваєш cвою долоню *
і усе, що живе, годуєш досита.
Праведний Господь на всіх своїх дорогах *
і милосердний у кожному своєму ділі.
Господь близький до всіх, які Його кличуть, *
до всіх, які кличуть Його у правді.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 35. 37-39
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Хто нас відлучить від любові Христа? Чи страждання, чи утиски, чи переслідування, чи голод, чи нагота, чи небезпека, чи меч? Але в цьому всьому повні­стю перемагаємо – завдяки Тому, хто нас полюбив. Адже я переконаний, що ні смерть, ні життя, ні ан­гели, ні влади, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні ви­сота, ні глибина, ні будь-яке інше творіння не зможе нас відлучити від Божої любові, яка в Ісусі Христі, нашому Господі! Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не самим хлібом житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 14, 13-21
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус, почувши про смерть Йоана Хрестите­ля, відплив сам звідти човном у безлюдне місце; дові дав­шись про те, багато людей пішло за Ним пішки з міст. Вийшовши, Ісус побачив багатьох людей, змилосердив­ся над ними і оздоровив їхніх хворих. А як настав вечір, підійшли до Нього учні та й ка­жуть: «Тут місце пустинне і година вже пізня; відпусти людей, щоби пішли у села купити собі їжі». Ісус же відповів їм: «Немає необхідності їм іти, ви дайте їм їсти!» Та вони говорять Йому: «Маємо тут лише п’ять хлібів і дві риби». А Він сказав: «Принесіть їх Мені сюди». І, звелівши людям посідати на траві, узяв п’ять хлібів та дві риби, підвів погляд до неба, промовив благосло­вення і, розломивши, дав хліби учням, а учні – юрбам. І всі їли й наїлися, і назбирали шматків, що залишилися, дванадцять повних кошиків. А тих, які їли, було близько п’яти тисяч чоловіків, не рахуючи жінок і дітей. Слово Господнє.


Мовиться «Вірую»

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос розмножив хліб і нагодував голодних; просімо в Ньо­го, щоб ми жили не тільки хлібом насущним, але й прагнули хліба небесного – Його Пресвятого Тіла:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона могла без перешкод проповідувати Христове Євангеліє усім народам світу.
2. Молімося за Україну, щоб наш народ процвітав у мирі, доб­робуті та благодатях Господніх.
3. Молімося за нові священицькі покликання, щоб не браку­вало робітників на ниві Господній.
4. Молімося за всіх, хто зараз збирають урожай, щоб Господь послав їм добру погоду і обдарував своїми благодатями.
5. Молімося за наших померлих близьких, щоб Господь бла­говолив прийняти їх на трапезу в Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб Господь простив наші гріхи і був нам допомогою у боротьбі із спокусами та злом.
Господи Ісусе Христе, Ти насичуєш своїх вірних Хлібом з не­бес, допомагай нам гідно приймати Твої Тіло та Кров і так удо­стоїтися обіцяного нам Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.
-
Префація на Неділю Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним таїнством; † не відмовляй їм у своїй допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий