Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 серпня, понеділок
18:23 Неділя 0 834
9-08-2020, 18:23

Літургія на кожен день, 10 серпня, понеділок

Трава, що розсівала насіння, розстилалась і на ланах райського саду. Однак і там таємничо існувала смерть зерна. Й ми також можемо долучитись до цієї Божої гармонії, в якій кожен віддає життя заради блага ближнього, і цим приносить Богові славу.
Св. ЛАВРЕНТІЯ, диякона і мученика (черв) Свято
Святий Лаврентій був дияконом Римської Церкви в часи Папи Сикста ІІ. Він був управителем церковного майна та опікуном убогих. Під час переслідування за часів правління імператора Валеріана, передбачаючи свій кінець, роздав церковне майно бідним. Через кілька днів після смерті Папи Сикста префект Рима наказав видати церковний скарб. Лаврентій зібрав бідних і сказав: “Ось істинний скарб Церкви”. Згідно з легендою, він був закатований на розпеченій залізній решітці 10 серпня 258 року. Його ім’я споминається у Римському каноні.

АНТИФОН НА ВХІД
Святий Лаврентій віддав життя для блага Церкви, * заслужив вінець мучеництва * і з радістю був вознесений до Господа Ісуса Христа.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, полум’я Твоєї любові вславило святого Лаврентія як вірного в служінні і славного в мучеництві; † вчини, щоб ми любили те, що він любив, * і чинили так, як він навчав. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 9, 6-10
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян
Брати! Хто сіє скупо, той скупо і жатиме, а хто сіє щедро, той щедро і пожне. Кожний нехай дає за велінням серця, а не з жалем чи з примусу, адже Бог любить того, хто дає з радістю. А Бог спроможний збагатити вас усякою благодаттю, щоб ви завжди в усьому мали повний достаток і збагачувалися всяким добрим ділом, як написано: Розсипав, роздав бідним; його праведність перебуває навіки! А Той, хто дає насіння та хліб сіячеві на поживу, нехай зростить і примножить ваше «насіння» і нехай виростить плоди вашої праведності.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс  112, 1-2. 5-6. 7-8. 9
Щедру людину Бог благословляє.
Блаженна людина, яка боїться Господа, *
і заповіді Його будуть їй вельми до вподоби.
Сильне буде на землі її потомство, – *
рід праведних буде благословенний.
Добра людина – та, яка щедра і позичає, – *
буде вести свої діла у справедливості.
Не похитнеться вона повік; *
у вічній пам’яті буде праведник.
Поганої чутки він не побоїться, *
його серце стійке, – воно покладається на Господа.
Непохитне його серце, воно не злякається, *
хоч і побачить своїх ворогів.
Він розсіяв, *
роздав бідним.
Його правда перебуває навіки, *
його сила підіймається в славі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 12, 26
Алілуя, алілуя, алілуя.
Хто піде за Мною, той не ходитиме в темряві,
але матиме світло життя.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 12, 24-26
† Читання святого Євангелія від Йоана
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Воістину, воістину кажу вам: якщо зерно пшениці, впавши на землю, не вмре, воно залишиться одне. Якщо ж умре, – принесе великий урожай. Хто любить душу свою, той погубить її; хто ж ненавидить душу свою в цьому сві ті, той збереже її для ві чного життя. Якщо хто Мені  служить, нехай іде за Мною, і де Я, там буде і Мій слуга. Якщо хто Мені служить, того пошанує Мій Отець». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Лаврентію, дияконові Папи Сикста, котрий жертовно прийняв смерть за Христа та за своє служіння вбогим, молі мося до Господа в намірах святої Церкви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дарував йому таких помічників, яким був святий Лаврентій, диякон.
2. Молімося за дияконів, які збираються стати священиками, щоб вони, як святий Лаврентій, всією душею були віддані Господу Богу та вбогим.
3. Молімося за бідних і голодних в усьому світі, щоб завжди знаходились люди, готові їм допомогти добрим словом і ділом.
4. Молімося за священиків, які в цьому році прийняли священицький сан, щоб ревність у служінні Христові вони пронесли через усе своє життя.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь помилував їх і обдарував світлом вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми безустанно дбали про спасіння власної душі та про спасіння душ наших ближніх.
Боже, Ти обдарував святого Лаврентія вінцем святості та мучеництва; поглянь на нас, своїх дітей, котрі борються з труднощами та спокусами, і прийди нам на допомогу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми милостиво дари, які ми радісно складаємо, вшановуючи святого Лаврентія, * і вчини, щоб вони принесли нам Твою спасенну допомогу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто служить Мені, хай іде слі дом за Мною: * і де Я, там і слуга мій буде, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Наситившись святим даром, смиренно благаємо Тебе, Боже, † щоб ми, в день спомину святого Лаврентія у належному служінні являючи Тобі  наше віддання, * відчували наближення Твого спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Субота 0 114 2 липня Церква згадує святого Бернардина, пресвітера Бернардин Реаліно (1530–1616) народився в заможній італійській родині в м. Карпі. Удома отримав чудову освіту, згодом пробував вивчав медицину в Модені та філософію в Болоньї, проте врешті-решт зосередився на праві, із якого зробив докторат (1556).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.