Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 2 серпня Церква згадує Пресвяту Діву Марію, Царицю ангелів. Повний відпуст Порціункули
07:40 Неділя 0 944
Вчора, 07:40

2 серпня Церква згадує Пресвяту Діву Марію, Царицю ангелів. Повний відпуст Порціункули

День, коли згадують Пресвяту Діву Марію, Царицю ангелів, тісно пов’язаний із діяльністю святого Франциска Ассізького.
Ще в VІ столітті, імовірно, завдяки паломникам, що поверталися зі Святої Землі, неподалік від Ассізі постала невелика каплиця, присвячена Діві Марії. Спочатку вона мала титул Пресвятої Діви Марії з долини Йосафата, а за часів святого Франциска була перейменована на честь Божої Матері Ангельської, а також названа Порціункулою (від лат. «маленький клаптик землі»). Можливо, ці назви їй дав сам Франциск. Колись тим місцем опікувалися бенедиктинці, проте на початку ХІІІ століття каплиця була напівзруйнована. Франциск у 1207–1208 роках відновив її, а 1211 року отримав на постійну посілість. Саме тут він почув Божі слова «Іди і проповідуй» і розпочав діяльність. 1212 року в Порціункулі склала чернечі обіти свята Клара.

Коли Ісус і Марія явилися Францискові в каплиці й дозволили просити про будь-яку благодать, він випросив повного відпусту для кожного вірянина. Папа Гонорій ІІІ надав привілей повного відпусту для тих, хто зможе побувати в Порціункулі саме 2 серпня, у свято Діви Марії Ангельської, та поступово він поширився на францисканські спільноти, їхні храми й каплиці. 1967 року Папа Павло VI видав апостольську конституцію про індульгенції «Indulgentiarum Doctrina», у пункті 15 якої сказано, що в парафіяльному храмі можна отримати повний відпуст у день престольного свята і 2 серпня – у день відпусту Порціункули. Так Церква, піклуючись про спасіння душ, надала кожному можливість черпати з Божого милосердя й отримати цього дня відпущення всіх кар за гріхи. Звісно, щоб отримати відпуст, необхідно виконати всі умови: приступити до сповіді та Причастя, помолитися в намірах Папи, бути вільним від гріха й побожно побувати у храмі.

Матір Божу Ангельську вшановують також у в Лоретанській літанії.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:00 Середа 0 1 224 29 липня – обов’язковий спомин святої Марти, покровительки домогосподарок Святу Марту зустрічаємо в Євангеліях від Луки та Йоана. Вона мешкала у Витанії разом із сестрою Марією й братом Лазарем (Йн 11, 1-2; Лк 10, 38-39), була господинею дому й не раз давала прихисток Ісусові та Його учням.