Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Молимося до святої Клари за працівників телебачення Віковічного Слова (EWTN)
11:10 Вівторок 0 1 602
11-08-2020, 11:10

Молимося до святої Клари за працівників телебачення Віковічного Слова (EWTN)

Сьогодні, в день спомину святої Клари покровительки телебачення, не можна не згадати про працівників католицького телебачення Віковічного Слова (EWTN Україна), за посередництвом яких вже дев'ятий рік українські глядачі мають нагоду збагачуватися духовно, молитися, пізнавати світ Бога і ближнього. Дякуємо за їхнє прекрасне служіння і молімося про потрібні благодаті за посередництвом святої Клари.
Почалася історія телеканалу на наших теренах у 2001 році, коли до України з Апостольським візитом приїхав папа Йоан Павло ІІ. А 7 грудня 2011 року, у надвечір'я урочистості Непорочної Діви Марії, в ефірі Києва в мережі «Воля-Кабель» з'явилося Телебачення Віковічного Слова в Україні.Зараз канал присутній у кабельних мережах багатьох українських міст, а також в онлайн-режимі на сайті EWTN. Також канал можна переглянути на cервісах цифрового телебачення - DiVAN TV, TRINITY.TV, SWEET TV та MEGOGO.

В EWTN Україна служать священики зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, Малі Сестри Непорочного Серця Марії (гоноратки) та миряни. Чисельна група друзів і волонтерів допомагає у розвитку телеканалу молитвами та служінням.EWTN – Eternal Word Television Network – це заснована у 1980 році черницею матір'ю Марією Анжелікою від Благовіщення всесвітня кабельна мережа, яка транслює католицькі програми через телебачення, радіо, Інтернет. Також EWTN входить до Всесвітньої католицької асоціації з комунікацій.

Історія виникнення EWTN

У 1970-х мати Анжеліка була викладачкою та випускала освітні аудіо- та відеокасети. Її часто запрошували на місцеву станцію WBMG (раніше WIAT), на шоу на Christian Broadcasting Network та Trinity Broadcasting Network. Після кількох інтерв'ю у Чикаго вона вирішила створити власну мережу: «Я увійшла і побачила, що це просто маленька студія. Пам'ятаю, як стояла у дверях і думала, що це не знадобиться багато часу, щоб Блага Вість досягла людських сердець. Я просто стояла, і говорила Богові: "Господи, я мушу створити цю студію"».Мати Анжеліка придбала ліцензію на супутникове мовлення, і EWTN розпочала мовлення 15 серпня 1981 року з чотирьох годин щоденного ефіру, у якому лунали її власне шоу «Мати Анжеліка Live» (ефір двічі на тиждень), недільна Меса та огляд старих католицьких програм, наприклад, програми архієпископа Фултона Дж. Шина «Мета, заради якої варто жити». Решту часу заповнювали програми, підготовані єпархіями всієї країни, шоу з протестантських джерел, що, за словами матері Анжеліки, були узгоджені з принципами Католицької Церкви, та програми для дітей, такі, як «Joy Junction» (Веселе перехрестя) і «Фабрика Sunshine» (Сонячне світло). Близько третини ефірного часу відводилося на світські передачі, зокрема «Шоу Білла Косбі», фільми, кулінарні й інші тематичні шоу.

Світського вмісту поступово меншало з 1986 по 1988 рік. EWTN розпочала цілодобове мовлення, запровадила щоденну молитву на Розарії й додала ряд освітніх програм. Поступово зростало виробництво нових програм. Св. Меса, яка раніше виходила в ефір раз на тиждень, з 1991 року почала з'являтися в ефірі щодня. Трансляція відбувається з каплиці на території монастиря. З цього моменту всі шоу з некатолицьких джерел були зняті, і поступово мовлення набуло консервативнішого вигляду.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий