Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Триває підготовка до урочистостей у Бердичеві
12:15 Середа 0 846
15-07-2020, 12:15

Триває підготовка до урочистостей у Бердичеві

18-19 липня у Бердичеві відбудуться урочистості на честь Матері Божої Бердичівської. У зв’язку з карантином цього року під час проведення заходу діятиме цілий ряд обмежень.


Якщо раніше до міста пішки прибували тисячі паломників, то цього разу будуть лише окремі представники від кожного паломництва. Обмеження стосуватимуться і парафіян із самого Бердичева, серед яких була розіграна лотерея для визначення представників від парафії, які зможуть взяти участь у святі 18 або 19 липня.

Урочистість відбудеться на території монастиря Босих Кармелітів, а також на території державних закладів, які діють поруч. Усі учасники події на вході проходитимуть температурний скринінг та розміщуватимуться згідно з правилами карантину (одна особа на 5 м2), захід проходитиме за зачиненими воротами. Вхід – за спеціальними перепустками. Цього року не буде традиційного нічного чування.


Гаслом цьогорічних урочистостей буде «Маріє, вся Україна – Твоя». Цей заклик взято з життєвого девізу Святого Йоана Павла ІІ «Увесь Твій».

«Цього року хочемо особливо подякувати за особистість, навчання та приклад святому Йоану Павлу ІІ. На стінах нашого монастиря його портрет знаходиться поруч із зображенням ікони Матері Божої Бердичівської. Ми взяли за основу заклик із девізу його понтифікату «Увесь Твій» та сформулювали гасло на цьогорічне свято: “Маріє, вся Україна – Твоя”, тому хочемо довірити всіх мешканців України під опіку Матері Божої», – розповів настоятель Бердичівського санктуарію отець Рафаїл Мишковський OCD.


19 липня Урочисту Святу Месу очолить кардинал Конрад Краєвський, Папський роздавач милостині, у співслужінні з єпископами України.

«Кардинал Краєвський займається благодійністю у Католицькій Церкві. Його діяльність спрямована на пошук можливостей, щоб допомагати людям чи цілим громадам, які перебувають у скрутному становищі. Ми дуже раді, що на наше свято прибуде така видатна постать для Церкви», – розповів отець Рафаїл Мишковський OCD.


Враховуючи те, що в урочистостях візьме участь невелика кількість паломників, у решти охочих є можливість переглянути трансляції на Телебаченні Віковічного Слова: у кабельних мережах, на веб-сайті, Youtube-каналі EWTN Ukraine та Facebook-каналі EWTN Україна.

Максим Железницький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий