Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Центральні урочистості у Бердичеві (оновлено)
12:21 Неділя 0 1 239
19-07-2020, 12:21

Центральні урочистості у Бердичеві (оновлено)

У неділю, 19 липня, невелика група паломників прибула до Санктуарію. Євхаристію очолив кардинал Конрад Краєвський, який у проповіді окреслив рецепт святості та розповів, що значить нести "аромат Бога".
ФОТОГАЛЕРЕЯ

Недільна урочистість розпочалась молитвою Розарію. Роздуми до неї були приготовані на основі Апостольського послання Папи Йоана Павла ІІ "Rosarium Virgines Mariae" про цю традиційну для Церкви марійну молитву.


Перед Святою Літургією до Санктуарію прибув кардинал Конрад Краєвський, Папський розподілювач милостині. У суботу, 18 липня, кардинал перебував із візитом у Львові. У цей час гість з Ватикану зустрівся з міським головою, освятив територію для будівництва майбутнього Дому для самотніх матерів та очолив Святу Месу під час якої було освячено храм, покровителем якого є св. Йоан Павло ІІ. Цей святий є особливо близьким серцю кардинала Краєвського.


Кардинал Конрад помолився перед іконою Матері Божої Бердичівської та вшанував реліквії св. Йоана Павла ІІ. 


Об 11:00 розпочалась Свята Меса за участі єпископату України, священиків та богопосвячених осіб, представників дипломатичного корпусу та місцевої влади, а також вірян. Крім того, на свято прибули члени окремих церковних спільнот та організацій. Серед них - представники Релігійної Місії "Карітас-Спес" на чолі з о. Петром Жарковським. З представниками благодійної організації також приїхав Михайло, підопічний, який мав непросту життєву ситуацію, але завдяки допомозі "Карітас" він розпочав нове життя, прийняв перше Святе Причастя і зараз допомагає іншим потребуючим.


В урочистій процесії з дарами під час Євхаристії Михайло ніс хрест, який зробив власноруч. 


На початку Євхаристії на балкон Санктуарію під музичний супровід труби винесли ікону Матері Божої Бердичівської. Також пролунала пісня "Бердичівська Мати", яка стала своєрідним духовним гімном санктуарію. Слова і музику до неї написав о. Юзеф Кухарчик OCD


У проповіді кардинал Конрад Краєвський заохотив, читаючи сьогоднішнє Євангелії, дивитись на своє життя. Коментуючи уривок про найближчу родину Ісуса кардинал звернув увагу на потребу виконання Божої волі. "Коли займаюсь собою і своєю волею, це завжди веде до гріха", - підкреслив проповідник. Кардинал вказав також на правильну ієрархію у житті християнина: Бог, ближній, я. 


Кардинал також пригадав про служіння св. Йоана Павла ІІ, який завжди вів до Марії, вів до Бога, не бажав звертати увагу на свою особу. Згадуючи про служіння при боці святого Папи, кардинал підкреслив прагнення Войтили виконувати Божу волю, його тривалу молитву перед Пресвятими Дарами. "Центр світу є там, де є Бог і я", - підкреслив кардинал. 

Проповідник також пригадав особливу набожність святого Папи у молитві на розарії, любов до скапулярію, який понтифік завжди носив на грудях і плечах. "Коли я побачив, що Святіший Отець носить скапулярій, я також його вдягнув, бо це дорога до неба", - підкреслив кардинал Краєвський. 

Відео проповіді 

На завершення кардинал наголосив на важливості життя Євангелієм, перевірки, чи подобаються Богу мої вчинки. Тоді можемо розносити "аромат Бога". І сьогоднішня Євангелія дає надію на це, на святість. 


Після Святого Причастя лунав спів гімну "Te Deum", митрополит Мечислав Мокшицький відновив присвячення України Непорочному Серцю Марії.


На завершення митрополит Мокшицький висловив вдячність кардиналу Конраду за візит, а також скерував до зібраних слово душпастирської підтримки, подякував за служіння Апостольського нунція архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, який продовжить своє служіння у Великобританії. 

Кардинал Краєвський передав вітання від Папи Франциска, висловий приязнь та близькість понтифіка до тих, хто досдвічує браку миру на своїй землі. "Нехай добрий Бог благословить Україну!", - побажав кардинал. 


Дякуючи кардиналу Краєвському за спільну молитву діти з Всеукраїнського санктуарію подарували гостю пам'ятну ікону та просили передати лист Папі Франциску від дітей України. 

З вітальним словом до гостей та паломників звернулись представники місцевої влади. На пам'ять про візит до Бердичева кардинал Краєвський отримав у подарунок копію ікони Матері Божої Бердичівської. 

На урочистості до Бердичева прибула також численна делегація Кабінету Міністрів та Сенату Республіки Польща у супроводі Посла та Генерального Консула Республіки Польща в Україні. У спеціальному листі з нагоди свята Уповноважений Кабінету Міністрів у справах Полонії і Поляків за кордоном, Ян Дзедзічак, висловив вдячність босим кармелітам: "Дякую отцям за зусилля та участь у об’єднанні різних людей, середовищ і народів. Відпустові урочистості в бердичівському Санктуарії завжди є прекрасним свідченням будування спільноти, що спирається на цінностях, закорінених в нашій християнській ідентичності. Нехай св. Йоан Павло ІІ, шанувальник святого Скапулярію, заступається за нас в усіх справах, що сьогодні приносимо до нашої Матері". 

Відеозапис трансляції можна переглянути - тут

Фотогалерея та матеріал про перший день святкування, 18 липня, тут
Новини з України 18:02 Понеділок 0 173 Стaрoдaвнiй мoнaстир нa Львiвщинi пeрeoблaштyють пiд чoтири дитячi бyдинки У Рaвa-Рyськiй нa Львiвщинi зa пiдтримки Єврoпeйськoгo Сoюзy збyдyють низкy дитячих бyдинкiв сiмeйнoгo типy (ДБСT) i Цeнтр дiaлoгy yкрaїнськo-пoльськoї кyльтyри. Прo цe пoвiдoмляє прeсслyжбa Львiвськoї OДA
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.