Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 24 липня – довільний спомин святого Шарбеля Маклюфа, пресвітера
08:55 П'ятниця 0 303
24-07-2020, 08:55

24 липня – довільний спомин святого Шарбеля Маклюфа, пресвітера

Юсеф Маклюф (1828–1898) народився в убогій сім’ї католиків маронітського обряду в Лівані. У 3 роки втратив батька; мати, піклуючись про п’ятьох дітей, удруге вийшла заміж.
Із родинного дому святий виніс глибоку віру. Навчався в місцевій невеличкій школі просто неба. У 14 років розпізнав покликання до чернечого життя, однак за Божим голосом пішов тільки пізніше, 1851 року, попри супротив матері. Вступивши до новіціату, узяв ім’я Шарбель на честь мученика з ІІ століття.

Після філософсько-теологічної освіти отримав свячення (1859) та 16 років долав дорогу до святості в Аннайському монастирі, розкриваючи дари, які отримав від Господа. Під час мусульманської агресії проти християн опікувався біженцями та посилив покутні практики й піст, молячись про переслідувачів і постраждалих. У спільнотному житті зростав у покорі й послуху, нічого не чинив без дозволу настоятеля, у мовчанні й тиші шукав єднання з Богом.

1875 року отримав дозвіл оселитися в пустельні, де перебував до кінця життя. Центром кожного дня для Шарбеля була Літургія, а улюбленою молитвою – адорація Пресвятих Дарів. Уже за життя пустельника вважали святим: багато людей приходило до нього з проханням про молитву та пораду. Його молитвою були врятовані поля від нашестя сарани, за його заступництвом ставалися різні чудеса й оздоровлення. Після смерті Шарбеля чудес іще побільшало. Протягом 45 ночей його могилу оточувало дивне сяйво. Коли гріб відкрили, тіло святого виявилося не просто нетлінне, а й єлеоточиве.

Папа Павло VI, який канонізував Шарбеля 1977 року, назвав його символом єдності Сходу й Заходу.

Зображають святого в чернечому вбранні, часто в капелюсі, із заплющеними очима. Використовують фотографії (Шарбель був зафіксований на світлині серед маронітських місіонерів, які 1950 року прибули помолитися біля його тіла).

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:00 Середа 0 135 16 вересня - обов'язковий спомин святих Корнелія, Папи і Кипріяна, єпископа, мучеників Походив святий Корнелій (бл. 200-253) з римського роду Корнеліїв. Про його молоді роки майже нічого не відомо, однак він згадується в 236-250 рр. як священник біля Папи Фабіана. Святий Кипріан свідчить, що Корнелій поступово пройшов усі етапи, необхідні для рукоположення. Тому, ймовірно, змолоду належав до Христових учнів.